Wodny Park Tychy w finale międzynarodowego konkursuPropertydesign.pl - 14-11-2019 12:34


Obiekt powalczy z 14 budynkami z całego świata, ubiegając się o nagrodę w kategorii "Produkcja energii i recykling".

Wodny Park Tychy znalazł się w gronie finalistów World Architecture Festival 2019, w kategorii „Produkcja energii i recycling”. Tyski obiekt powalczy z 14 budynkami z całego świata. W 33 kategoriach konkursu wyróżniono łącznie ponad pół tysiąca budynków.

16 tys. m² powierzchni użytkowej, 1,7 tys m² basenów i atrakcji wodnych, osiem stref funkcjonalnych, pierwszy w Polsce symulator surfingu w obiekcie basenowym oraz tzw. aqualoop z pionowym startem to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na odwiedzających w Tychach.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom - takim jak produkcja prądu i ciepła z biogazu i wykorzystanie podczas budowy aluminiowo-szklanych, bardzo dobrze izolowanych konstrukcji opartych na systemach Aluprof, utrzymanie obiektu jest relatywnie niedrogie. Wedle szacunków, koszty są o około 25% niższe niż gdyby obiekt funkcjonował w klasycznej formule energetycznej i organizacyjnej. Budynek, otwarty pod koniec kwietnia ubiegłego roku, został zaprojektowany przez TK Holding – Architecture, BIM, VR.

Podczas budowy, firma Polbet wykorzystała m.in. systemy profili Aluprof: MB-86SI, MB-SR50NHI+ oraz MB-45, stosowane w wielu prestiżowych inwestycjach, zdobywających najwyższej klasy certyfikaty efektywności energetycznej. 

Nagrody główne World Architecture Festival zostaną rozdane podczas specjalnej gali, która odbędzie się 4-6 grudnia 2019 r. w Amsterdamie. Oceniać je będzie międzynarodowa kapituła złożona z najwybitniejszych postaci świata architektonicznego.