×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wroclavia uznana za najlepszy pod względem architektury obiekt handlowy na świecie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 11 gru 2018 09:20
Wroclavia uznana za najlepszy pod względem architektury obiekt handlowy na świecie
Wroclavia, fot. mat. pras.
Wroclavia uznana za najlepszy pod względem architektury obiekt handlowy na świecie
Wroclavia uznana za najlepszy pod względem architektury obiekt handlowy na świecie

W zeszłym tygodniu w Londynie wręczono prestiżowe nagrody w najbardziej renomowanym, światowym konkursie z dziedziny architektury. Galeria Wroclavia otrzymała tytułu najlepszego pod względem architektury obiektu handlowego na świecie.

REKLAMA

European Property Awards to prestiżowy konkurs o globalnym zasięgu , którego celem jest wyłonienie najlepszych realizacji z dziedziny architektury, wnętrzarstwa i nieruchomości. Tytuł „Best International” jest wyrazem najwyższego uznania dla unikalnej, światowej jakości projektów.

– Jestem dumny, że zostaliśmy uznani za najlepszy obiekt na świecie w kategorii „retail architecture”, tym bardziej że jest to pierwsza taka nagroda dla Polski w całej historii konkursu. Jest to szczególne dla nas wyróżnienie, które potwierdza wizję, w jaką wierzyliśmy, projektując Wroclavię. Zależało nam na udostępnieniu naszym gościom unikalnego,  dostosowanego do potrzeb i najwyższej jakości obiektu – obiektu o wartościowej, nowoczesnej architekturze, a równocześnie z odwołaniami do wartości bliskim wrocławianom – mówi Arnaud Burlin, dyrektor zarządzający Unibail-Rodamco-Westfield na Europę Centralną i Austrię.

Wroclavia to wielopoziomowe centrum handlowe zintegrowane z podziemnym dworcem autobusowym i biurami, zlokalizowane w samym sercu tętniącego życiem Wrocławia, które w ciągu pierwszego roku zostało odwiedzone przez ponad 14 mln gości. Obiekt zaprojektowała polska pracownia IMB Asymetria Architekci, która wśród swoich realizacji ma m.in. centra handlowe i gmachy użyteczności publicznej; wnętrza Wroclavii to dzieło renomowanej paryskiej pracowni Saguez & Partners.

- Głęboko wierzę, że walory architektoniczne Wroclavii przyczyniają się do tego, że nasi goście czują się tu wyjątkowo przyjemnie. Życzę wszystkim odwiedzającym Wroclavię samych udanych wizyt w naszych wnętrzach – mówi Małgorzata Woźniak, dyrektorka Wroclavii.

Konkurs International Property Awards

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 3 grudnia w hotelu Savoy w Londynie. Wroclavia uzyskała dwa tytuły: Best Retail Architecture Europe oraz Best International Retail Architecture 2018-2019.

Projekty konkursowe były oceniane przez panel 80 wybitnych, niezależnych ekspertów, wśród których znaleźli się światowej sławy profesjonaliści związani z architekturą, designem i projektowaniem, a także osobowości medialne. Panelowi przewodniczyli członkowie Izby Lordów w brytyjskim parlamencie. Jurorzy podczas ocen koncentrowali się na wzornictwie, jakości, innowacyjności, oryginalności, a także zaangażowaniu w zrównoważony rozwój.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie