×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wyjątkowe statuetki Property Design Awards 2019 już przyznane! Poznaj laureatów!

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • Opublikowano: 23 sty 2019 13:11
  • Zaktualizowano: 24 sty 2019 21:01
Wyjątkowe statuetki Property Design Awards 2019 już przyznane! Poznaj laureatów!
Zwycięzcy konkursu Property Design Awards 2019

Najlepsi projektanci, unikalne inwestycje i wyjątkowe pomysły. Znamy zwycięzców trzeciej edycji konkursu Property Design Awards 2019. Statuetki w 10 kategoriach oraz nagrody specjalne trafiły do rąk zwycięzców podczas uroczystej gali, która odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas 4 Design Days 2019. Organizatorem plebiscytu jest PropertyDesign.pl.

REKLAMA

- Deweloperzy nieruchomości komercyjnych oraz twórcy projektów publicznych uwierzyli w siłę projektu architektonicznego i niepowtarzalnego designu. A ostatnie lata to dla projektowania takich obiektów nie tyle ewolucja, co rewolucja. Dziś w cenie jest aranżacja i dobre wyposażenie, ale też poszanowanie miejsca, w którym powstaje inwestycja - mówiła Małgorzata Burzec-Lewandowska, redaktor naczelna propertydesign.pl.

- Takie przedsięwzięcia chcemy wyróżniać nagrodą Property Design Awards 2019. Nagrody przyznajemy w 10 kategoriach oraz przyznane zostaną dwie nagrody specjalne. Zwycięzcy zostali wyłonieni po podliczeniu głosów Jury i głosów Czytelników portalu Propertydesign.pl - dodał Robert Posytek, redaktor naczelny propertynews.pl.

Laureaci otrzymali wyjątkowe statuetki, wyjątkowe, bo zaprojektowane przez samego Oskara Ziętę. Galę poprowadziła para dziennikarzy: Piotr Kraśko i Beata Tadla.

Oto lista nagrodzonych:

Bryła – biurowiec

Nagrodę w tej kategorii otrzymał biurowiec Pivexin Technology. Nagrodę wręczał Szymon Hanczar, architekt, Szymon Hanczar Studio Projektowe, zaś odebrał Adrian Slany, prezes Pivexin Technology oraz Adam Zwierzyński z Mus Architects.

- Dziękuję wszystkim, którzy głosowali na nasz budynek! Szczególnie czytelnikom portalu PropertyDesign.pl, jak i pracownikom naszej firmy, bez której nie moglibyśmy zrealizować tej inwestycji. Podziękowania również dla Pana Adama i biura architektonicznego Mus Architekts, bryła wyszła! - mówił Adrian Slany, prezes Pivexin Technology.

- Dziękuję za nominację Jury i Czytelnikom portalu, a także inwestorowi za zaufanie jakim nas obdarzył, bo powierzył projekt swojej nowej siedziby młodej pracowni - mówił Adam Zwierzyński z Mus Architects.

Nowa siedziba firmy Pivexin Technology to doskonały przykład tego, że budynek biurowy połączony z halą magazynową nie musi być nudny.  Architektom udało się w stworzyć spójny «organizm» w sposób zwarty i minimalistyczny.

Wśród nominowanych w tej kategorii znalazły się następujące obiekty: .KTW 1 w Katowicach, The Nest w Warszawie, nowa siedziba firmy Pivexin Technology, Retro Office House oraz Spark C.

Bryła - hotel

Nagrodę w tej kategorii otrzymał Raffles Europejski Warsaw. Nagrodę wręczył Oskar Ziętazaś odebrał Jocelyn Fillard, Architecture Director, Partner, SUD Architekt Polska. 

- Bardzo dziękuję za nagrodę, najbardziej naszemu warszawskiemu zespołowi. Od pierwszego szkicu do dziś minęło 10 – można powiedzieć, że to było #10yearschallenge - powiedział Jocelyn Fillard.

Spółka H.E.S.A. przywróciła miastu legendarne miejsce. Najbardziej luksusowy hotel w Polsce powstał dzięki rewitalizacjęi 160-letniego, neorenesansowego pałacu, nad którym nadbudowano dwie kondygnacje oferujące nowoczesne powierzchnie biurowe klasy. Końcowy efekt zachwyca.

Wśród nominowanych w tej kategorii znalazły się następujące obiekty: Holiday Inn Warsaw City Centre, Puro Kraków Kazimierz, Renaissance Warsaw Airport Hotel, ibis Styles Warszawa Centrum oraz Raffles Europejski Warsaw.

Bryła – obiekty publiczne

Nagrodę w tej kategorii otrzymał Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Statuetkę wręczyła Krystyna Łuczak-Surówka, historyk i krytyk designu, zaś odebrała dziekan wydziału Krystyna Doktorowicz, Rafał Zelent oraz Krzysztof Mycielski z Grupa 5 architekci oraz Joanna i Wojciech Małeccy z Małeccy biuro projektowe.

- W imieniu całego zespołu dziękujemy! Jest to wielkie wzruszenie po tylu latach pracy na budowie. Dziękujemy za zaufanie pani Dziekan - mówił Wojciech Małecki.

- Dziękuję wszystkim architektom, którzy zaprojektowali nam ten piękny budynek - dodała Krystyna Doktorowicz.

To obiekt, który zgarnia po kolei wszystkie możliwe nagrody w kraju. Jako jedyny z Polski powalczy w 2019 roku o architektonicznego Oskara – nagrodę Mies van der Rohe. Wszyscy mamy chyba nadzieję, że statuetka Property Design Awards to nie ostatnie słowo - Nowa siedziba Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Kto jeszcze nie widział powinien szybko to nadrobić!

Wśród nominowanych w tej kategorii znalazły się następujące obiekty: ratusz w Konstancinie-Jeziornej, Liceum Ogólnokształcące nr. 5 we Wrocławiu, Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, Dom Kultury w Lubrzy oraz budynek Sądu w Siedlcach.

Bryła - centrum handlowe

Nagroda trafiła do Forum Gdańsk. Statuetkę wręczyła Agnieszka Kaczmarska, architekt, prezes, SARP Katowice, zaś odebrali Ewa Stefanowska - Koska, Multi Poland oraz Jocelyn Fillard, Architecture Director, Partner, SUD Architekt Polska.

- Zapraszam do Gdańska żeby zobaczyć tę inwestycje! Chciałabym również podziękować lokalnym architektom z Gdańska, nie tylko SUD Architects - mówiła Ewa Stefanowska - Koska, Multi Poland.

- Chciałbym zadedykować tę nagrodę prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi - dodał Jocelyn Fillard.

Forum Gdańsk to bezprecedensowy projekt na skalę europejską, przestrzeń miejska otwarta na sztukę i kulturę. Zwraca uwagę wyjątkową formą architektoniczną, nowoczesnym designem umiejętnie połączonym z tradycyjnymi, zabytkowymi elementami.

Wśród nominowanych w tej kategorii znalazły się następujące obiekty: Wroclavia, Forum Gdańsk, Gemini Park Tychy, Galeria Libero Katowice oraz Street Mall Vis à Vis Wilanów.

Design wnętrze – obiekt publiczny

Statuetkę zdobyło Liceum Ogólnokształcące nr 5 we Wrocławiu. Nagrodę wręczył Robert Majkut, designer, dyrektor generalny Robert Majkut Design, zaś odebrał Zbigniew Maćków z Maćków Pracownia Pojektowa.

- To miło, że projekt użyteczności publicznej z ograniczonym budżetem został doceniony i mógł konkurować w konkursie z projektem Muzeum Polskiej Wódki - mówił Zbigniew Maćków.

Ostatnie lata pokazują, że budynki użyteczności publicznej nie muszą być nudne. Wręcz przeciwnie: sąd, przedszkole, urząd miasta czy szkoła mogą zachwycać niebanalną architekturą i nietuzinkowymi wnętrzami. Takie jest właśnie Liceum Ogólnokształcące nr 5 we Wrocławiu.

Wśród najlepszych 5 obiektów publicznych znalazły się: Liceum Ogólnokształcące nr 5 we Wrocławiu, Szkoła Podstawowa w Miliczu, Muzeum Polskiej Wódki w Koneserze, ratusz w Konstancinie-Jeziornej oraz budynek przedszkola z oddziałem żłobkowym w Lądku-Zdroju.

Design wnętrze—biuro

Nagroda trafia do: Scandinavia Office. Nagrodę wręczył Robert Posytek, redaktor naczelny PropetyNews.pl, zaś odebrali Dominika Zielińska, Bogusz Parzyszek z Workplace oraz Mikołaj Ługowski z Nordei.

- Zespół Workplace współpracuje z Nordea już prawie 4 lata, przez ten czas zaprojektowaliśmy wspólnie prawie 40 tys. mkw. przestrzeni biurowej. Najważniejsze, że osiągnęliśmy główny cel, czyli to, że pracownicy są zadowoleni i nie odchodzą z firmy - mówił Bogusz Parzyszek.

Skandynawskie motywy, ikony architektury, ścieżki rowerowe i kolorowy plac miejski Superkilen - tak można opisać najlepsze biuro w Trójmieście i w Polsce zdaniem czytelników PropertyDesign.pl i jury konkursu Property Design Awards – biuro firmy Nordea w Gdyni.

Wśród najlepszych 5  najlepszych biur znalazły się: Siedziba SMYK, Siedziba CEDC International, Scholz & Friends Advertising Agency, Biuro TDJ w .KTW I i Nordea Scandinavia Office.

Design wnętrze – centrum handlowe

Statuetkę otrzymuje: Galeria Libero Katowice. Statuetkę wręczył Marcin Szczelina, krytyk i kurator architektury - przewodniczący Jury. Urszula Łatka-Styrkowiec, asset manager Libero Katowice z Echo Investment oraz Paweł Zieliński z MOFO Architekci odebrali nagrodę.

- Dziś klienci mają oczekiwania względem wnętrz, które mają być nie tylko ergonomiczne i miłe dla oka. My spełniliśmy te oczekiwana. Chciałabym podziękować projektantom z Mofo Architekci. Gratuluję i cieszy się z naszej współpracy! - mówiła Urszula Łatka-Styrkowiec, asset manager Libero Katowice z Echo Investment.

- Dziękuję firmie Echo za możliwość zaprojektowania tego obiektu. Zajęło nam to 5 lat i było warto!- mówi Paweł Zieliński, MOFO Architekci.

We wnętrzach tej galerii handlowej odnajdziemy niemal wszystkie najnowsze rozwiązania architektoniczne gwarantujące poczucie wygody i komfortu. W zamyśle inwestora i projektantów Galeria Libero ma być nie tylko miejsce zakupów, ale także naturalnym miejscem spotkań w designerskim otoczeniu.

Wśród najlepszych 5 najlepszych  centrów handlowych znalazły się: Pasaż Handlowo-Usługowy, Centrum Praskie Koneser, Forum Gdańsk, Galeria Libero Katowice, Atrium Promenada i Galeria Handlowa Madison.

Design wnętrze – handlowo-usługowe

Nagrodzone wnętrze to: Salon INEA. Nagrodę wręczyła Redaktor Naczelna Propertydesign.pl  Małgorzata Burzec-Lewandowska, zaś odebrali Paweł Garus i Jerzy Woźniak z pracowni MODE:LINA.

- To wyjątkowe wyróżnienie, fajnie że możemy reprezentować Poznań nawet takim małym projektem. To super prezent na nasze 10 urodziny! - mówił Paweł Garus.

Zaskakuje już od wejścia. Wnętrze zdecydowanie zrywa z dotychczasowymi schematami punktów obsługi klienta i łączy w sobie stylistykę miejskiej kawiarni oraz baru. Taki właśnie jest Salon INEA.

Wśród najlepszych 5 najlepszych przestrzeni handlowo-usługowych znalazły się: restauracja Campo, salon INEA, Chic Optique, sklep Concept Store w CH Promenada i restauracja Tutti Santi.

Design-wnętrze: hotel

Nagroda została przyznana dla Raffles Europejski Warsaw. Nagrodę wręczył Robert Konieczny, założyciel KWK Promes, zaś odebrali ją Agnieszka Kalinowska i Marcin Grzelewski z pracowni APA Wojciechowski oraz Natalia Paszkowska z WWAA.

Nagroda została przyznana dla Raffles Europejski Warsaw.  Nagrodę odebrali Agnieszka Kalinowska i Marcin Grzelewski z pracowni APA Wojciechowski oraz Natalia Paszkowska z WWAA.

- Dziękuję za nagrodę w imieniu bardzo licznego zespołu architektów, który pracował nad tym projektem. To było ponad 3 lata udanej współpracy! - mówiła Natalia Paszkowska z WWAA.

- Na początku projektu pracowało 8 architektów, skończyliśmy projekt w 50 architektów. Co ważne, bardzo się przyjaźnimy po wykonaniu tej realizacji - zaznaczył Marcin Grzelewski z pracowni APA Wojciechowski.

Ten hotel zachwyca swoją bryłą, ale i wnętrzami. To zdecydowanie udana próba połączenia przed- i powojennego dziedzictwa ze współczesnym charakterem i wymogami stawianymi wnętrzom hotelowym o najwyższym standardzie.

Wśród najlepszych 5 najlepszych wnętrz hotelowych znalazły się: Hotel Warszawa, ibis Styles Warszawa Centrum, Hotel Novotel Poznań Centrum, Renaissance Warsaw Airport Hotel i Raffles Europejski Warsaw.

Przestrzeń Publiczna

Property Design Awards 2019 otrzymuje: Ogród Ginących Roślin Świata z Arboretum SGGW w Rogowie. Nagrodę wręczył Redaktor Naczelny propertynews.pl Robert Posytek, zaś odebrał Jacek Krych.

- Dziękuję w imieniu całego naszego zespołu. Cieszę się, że dostaliśmy tak prestiżową nagrodę na tle Katowic, Poznania, Gdańska, Warszawy… - mówił Jacek Krych.

Jak w atrakcyjny i przystępny sposób pokazać złożoność zagrożeń, z jakimi zmagają się rośliny w różnych częściach świata? Czy da się w efektowny sposób uświadomić konieczność ochrony bioróżnorodności na szczeblu lokalnym, krajowym i światowym? Tak – taki właśnie jest Ogród Ginących Roślin Świata.

Wśród najlepszych 5 najlepszych przestrzeni publicznych znalazły się: Ogród Ginących Roślin Świata z Arboretum SGGW w Rogowie, Rewitalizacja Placu Jana Pawła II w Opolu, Plac w Górze Puławskiej, Park przyrodniczo-edukacyjny w Pomiechówku i Artystyczne podwórko przy ulicy Więckowskiego 4 w Łodzi.

Nagrody Specjalne

Pierwszą nagrodę specjalną przyznaną przez Redakcję PropertyDesign.pl wręczył Marcin Szczelina, krytyk i kurator architektury - przewodniczący Jury.

Nagrodę specjalną przyznaną przez Redakcje PropertyDesign.pl otrzymał architekt, koordynator międzynarodowego konkursu architektonicznego im. Miesa van der Rohe - Ivan Blasi.

- Robicie świetną robotę! W tamtym roku wręczałem nagrodę, dziś ją odbieram – bardzo się z tego cieszę! - mówił Ivan Blasi.

Druga Nagroda specjalna w konkursie Property Design Awards powędrowała do jednej z najczęściej nagradzanych i wyróżnianych pracowni w Polsce, której realizacje nie przechodzą bez echa na świecie, której założyciele nie boją się wyzwań i lubią eksperymenty – Medusy Group. Statuetkę odebrali założyciele: Przemo Łukasik i Łukasz Zagała.

- Dziękuję Jury! Dziękuję Przemo Tobie, że mnie tolerujesz przez ponad 20 lat - mówił Łukasz Zagała. - Dziękujemy całemu zespołowi, moim przyjaciołom i współpracownikom - dodał Przemo Łukasik.

Podczas gali rozstrzygnięto również DESIGN-it-UP – PROJEKT NA STARCIE. Konkurs ten skierowany jest do twórców innowacyjnych rozwiązań i technologii, które pomagają architektom, designerom, a także firmom działającym w branży wyposażenia wnętrz (producentom i dystrybutorom) w tworzeniu nawet najbardziej odważnych koncepcji, usprawniają i optymalizują proces ich przygotowania i realizacji, zapewniają pracę w większym komforcie i mniejszym stresie.

Nagrodą dla wygranej firmy jest kampania promocyjna w mediach PTWP SA oraz roczny dostęp do sieci City Space w całym kraju.

Zwycięzcą została firma Bike2box. - Dziękuję inwestorom, którzy nie boją się naszych rozwiązań, choć są nieco inne od pozostałych – powiedział założyciel Bike2Box.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie