REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Wyjątkowe statuetki Property Design Awards 2019 już przyznane! Poznaj laureatów!

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 23 sty 2019 13:11

Najlepsi projektanci, unikalne inwestycje i wyjątkowe pomysły. Znamy zwycięzców trzeciej edycji konkursu Property Design Awards 2019. Statuetki w 10 kategoriach oraz nagrody specjalne trafiły do rąk zwycięzców podczas uroczystej gali, która odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas 4 Design Days 2019. Organizatorem plebiscytu jest PropertyDesign.pl.

REKLAMA

- Deweloperzy nieruchomości komercyjnych oraz twórcy projektów publicznych uwierzyli w siłę projektu architektonicznego i niepowtarzalnego designu. A ostatnie lata to dla projektowania takich obiektów nie tyle ewolucja, co rewolucja. Dziś w cenie jest aranżacja i dobre wyposażenie, ale też poszanowanie miejsca, w którym powstaje inwestycja - mówiła Małgorzata Burzec-Lewandowska, redaktor naczelna propertydesign.pl.

- Takie przedsięwzięcia chcemy wyróżniać nagrodą Property Design Awards 2019. Nagrody przyznajemy w 10 kategoriach oraz przyznane zostaną dwie nagrody specjalne. Zwycięzcy zostali wyłonieni po podliczeniu głosów Jury i głosów Czytelników portalu Propertydesign.pl - dodał Robert Posytek, redaktor naczelny propertynews.pl.

Laureaci otrzymali wyjątkowe statuetki, wyjątkowe, bo zaprojektowane przez samego Oskara Ziętę. Galę poprowadziła para dziennikarzy: Piotr Kraśko i Beata Tadla.

Oto lista nagrodzonych:

Bryła – biurowiec

Nagrodę w tej kategorii otrzymał biurowiec Pivexin Technology. Nagrodę wręczał Szymon Hanczar, architekt, Szymon Hanczar Studio Projektowe, zaś odebrał Adrian Slany, prezes Pivexin Technology oraz Adam Zwierzyński z Mus Architects.

- Dziękuję wszystkim, którzy głosowali na nasz budynek! Szczególnie czytelnikom portalu PropertyDesign.pl, jak i pracownikom naszej firmy, bez której nie moglibyśmy zrealizować tej inwestycji. Podziękowania również dla Pana Adama i biura architektonicznego Mus Architekts, bryła wyszła! - mówił Adrian Slany, prezes Pivexin Technology.

- Dziękuję za nominację Jury i Czytelnikom portalu, a także inwestorowi za zaufanie jakim nas obdarzył, bo powierzył projekt swojej nowej siedziby młodej pracowni - mówił Adam Zwierzyński z Mus Architects.

Nowa siedziba firmy Pivexin Technology to doskonały przykład tego, że budynek biurowy połączony z halą magazynową nie musi być nudny.  Architektom udało się w stworzyć spójny «organizm» w sposób zwarty i minimalistyczny.

Wśród nominowanych w tej kategorii znalazły się następujące obiekty: .KTW 1 w Katowicach, The Nest w Warszawie, nowa siedziba firmy Pivexin Technology, Retro Office House oraz Spark C.

Bryła - hotel

Nagrodę w tej kategorii otrzymał Raffles Europejski Warsaw. Nagrodę wręczył Oskar Ziętazaś odebrał Jocelyn Fillard, Architecture Director, Partner, SUD Architekt Polska. 

- Bardzo dziękuję za nagrodę, najbardziej naszemu warszawskiemu zespołowi. Od pierwszego szkicu do dziś minęło 10 – można powiedzieć, że to było #10yearschallenge - powiedział Jocelyn Fillard.

Spółka H.E.S.A. przywróciła miastu legendarne miejsce. Najbardziej luksusowy hotel w Polsce powstał dzięki rewitalizacjęi 160-letniego, neorenesansowego pałacu, nad którym nadbudowano dwie kondygnacje oferujące nowoczesne powierzchnie biurowe klasy. Końcowy efekt zachwyca.

Wśród nominowanych w tej kategorii znalazły się następujące obiekty: Holiday Inn Warsaw City Centre, Puro Kraków Kazimierz, Renaissance Warsaw Airport Hotel, ibis Styles Warszawa Centrum oraz Raffles Europejski Warsaw.

Bryła – obiekty publiczne

Nagrodę w tej kategorii otrzymał Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Statuetkę wręczyła Krystyna Łuczak-Surówka, historyk i krytyk designu, zaś odebrała dziekan wydziału Krystyna Doktorowicz, Rafał Zelent oraz Krzysztof Mycielski z Grupa 5 architekci oraz Joanna i Wojciech Małeccy z Małeccy biuro projektowe.

- W imieniu całego zespołu dziękujemy! Jest to wielkie wzruszenie po tylu latach pracy na budowie. Dziękujemy za zaufanie pani Dziekan - mówił Wojciech Małecki.

- Dziękuję wszystkim architektom, którzy zaprojektowali nam ten piękny budynek - dodała Krystyna Doktorowicz.

To obiekt, który zgarnia po kolei wszystkie możliwe nagrody w kraju. Jako jedyny z Polski powalczy w 2019 roku o architektonicznego Oskara – nagrodę Mies van der Rohe. Wszyscy mamy chyba nadzieję, że statuetka Property Design Awards to nie ostatnie słowo - Nowa siedziba Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Kto jeszcze nie widział powinien szybko to nadrobić!

Wśród nominowanych w tej kategorii znalazły się następujące obiekty: ratusz w Konstancinie-Jeziornej, Liceum Ogólnokształcące nr. 5 we Wrocławiu, Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, Dom Kultury w Lubrzy oraz budynek Sądu w Siedlcach.

Bryła - centrum handlowe

Nagroda trafiła do Forum Gdańsk. Statuetkę wręczyła Agnieszka Kaczmarska, architekt, prezes, SARP Katowice, zaś odebrali Ewa Stefanowska - Koska, Multi Poland oraz Jocelyn Fillard, Architecture Director, Partner, SUD Architekt Polska.

- Zapraszam do Gdańska żeby zobaczyć tę inwestycje! Chciałabym również podziękować lokalnym architektom z Gdańska, nie tylko SUD Architects - mówiła Ewa Stefanowska - Koska, Multi Poland.

- Chciałbym zadedykować tę nagrodę prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi - dodał Jocelyn Fillard.

Forum Gdańsk to bezprecedensowy projekt na skalę europejską, przestrzeń miejska otwarta na sztukę i kulturę. Zwraca uwagę wyjątkową formą architektoniczną, nowoczesnym designem umiejętnie połączonym z tradycyjnymi, zabytkowymi elementami.

Wśród nominowanych w tej kategorii znalazły się następujące obiekty: Wroclavia, Forum Gdańsk, Gemini Park Tychy, Galeria Libero Katowice oraz Street Mall Vis à Vis Wilanów.

Design wnętrze – obiekt publiczny

Statuetkę zdobyło Liceum Ogólnokształcące nr 5 we Wrocławiu. Nagrodę wręczył Robert Majkut, designer, dyrektor generalny Robert Majkut Design, zaś odebrał Zbigniew Maćków z Maćków Pracownia Pojektowa.

- To miło, że projekt użyteczności publicznej z ograniczonym budżetem został doceniony i mógł konkurować w konkursie z projektem Muzeum Polskiej Wódki - mówił Zbigniew Maćków.

Ostatnie lata pokazują, że budynki użyteczności publicznej nie muszą być nudne. Wręcz przeciwnie: sąd, przedszkole, urząd miasta czy szkoła mogą zachwycać niebanalną architekturą i nietuzinkowymi wnętrzami. Takie jest właśnie Liceum Ogólnokształcące nr 5 we Wrocławiu.

Wśród najlepszych 5 obiektów publicznych znalazły się: Liceum Ogólnokształcące nr 5 we Wrocławiu, Szkoła Podstawowa w Miliczu, Muzeum Polskiej Wódki w Koneserze, ratusz w Konstancinie-Jeziornej oraz budynek przedszkola z oddziałem żłobkowym w Lądku-Zdroju.

Design wnętrze—biuro

Nagroda trafia do: Scandinavia Office. Nagrodę wręczył Robert Posytek, redaktor naczelny PropetyNews.pl, zaś odebrali Dominika Zielińska, Bogusz Parzyszek z Workplace oraz Mikołaj Ługowski z Nordei.

- Zespół Workplace współpracuje z Nordea już prawie 4 lata, przez ten czas zaprojektowaliśmy wspólnie prawie 40 tys. mkw. przestrzeni biurowej. Najważniejsze, że osiągnęliśmy główny cel, czyli to, że pracownicy są zadowoleni i nie odchodzą z firmy - mówił Bogusz Parzyszek.

Skandynawskie motywy, ikony architektury, ścieżki rowerowe i kolorowy plac miejski Superkilen - tak można opisać najlepsze biuro w Trójmieście i w Polsce zdaniem czytelników PropertyDesign.pl i jury konkursu Property Design Awards – biuro firmy Nordea w Gdyni.

Wśród najlepszych 5  najlepszych biur znalazły się: Siedziba SMYK, Siedziba CEDC International, Scholz & Friends Advertising Agency, Biuro TDJ w .KTW I i Nordea Scandinavia Office.

Design wnętrze – centrum handlowe

Statuetkę otrzymuje: Galeria Libero Katowice. Statuetkę wręczył Marcin Szczelina, krytyk i kurator architektury - przewodniczący Jury. Urszula Łatka-Styrkowiec, asset manager Libero Katowice z Echo Investment oraz Paweł Zieliński z MOFO Architekci odebrali nagrodę.

- Dziś klienci mają oczekiwania względem wnętrz, które mają być nie tylko ergonomiczne i miłe dla oka. My spełniliśmy te oczekiwana. Chciałabym podziękować projektantom z Mofo Architekci. Gratuluję i cieszy się z naszej współpracy! - mówiła Urszula Łatka-Styrkowiec, asset manager Libero Katowice z Echo Investment.

- Dziękuję firmie Echo za możliwość zaprojektowania tego obiektu. Zajęło nam to 5 lat i było warto!- mówi Paweł Zieliński, MOFO Architekci.

We wnętrzach tej galerii handlowej odnajdziemy niemal wszystkie najnowsze rozwiązania architektoniczne gwarantujące poczucie wygody i komfortu. W zamyśle inwestora i projektantów Galeria Libero ma być nie tylko miejsce zakupów, ale także naturalnym miejscem spotkań w designerskim otoczeniu.

Wśród najlepszych 5 najlepszych  centrów handlowych znalazły się: Pasaż Handlowo-Usługowy, Centrum Praskie Koneser, Forum Gdańsk, Galeria Libero Katowice, Atrium Promenada i Galeria Handlowa Madison.

Design wnętrze – handlowo-usługowe

Nagrodzone wnętrze to: Salon INEA. Nagrodę wręczyła Redaktor Naczelna Propertydesign.pl  Małgorzata Burzec-Lewandowska, zaś odebrali Paweł Garus i Jerzy Woźniak z pracowni MODE:LINA.

- To wyjątkowe wyróżnienie, fajnie że możemy reprezentować Poznań nawet takim małym projektem. To super prezent na nasze 10 urodziny! - mówił Paweł Garus.

Zaskakuje już od wejścia. Wnętrze zdecydowanie zrywa z dotychczasowymi schematami punktów obsługi klienta i łączy w sobie stylistykę miejskiej kawiarni oraz baru. Taki właśnie jest Salon INEA.

Wśród najlepszych 5 najlepszych przestrzeni handlowo-usługowych znalazły się: restauracja Campo, salon INEA, Chic Optique, sklep Concept Store w CH Promenada i restauracja Tutti Santi.

Design-wnętrze: hotel

Nagroda została przyznana dla Raffles Europejski Warsaw. Nagrodę wręczył Robert Konieczny, założyciel KWK Promes, zaś odebrali ją Agnieszka Kalinowska i Marcin Grzelewski z pracowni APA Wojciechowski oraz Natalia Paszkowska z WWAA.

Nagroda została przyznana dla Raffles Europejski Warsaw.  Nagrodę odebrali Agnieszka Kalinowska i Marcin Grzelewski z pracowni APA Wojciechowski oraz Natalia Paszkowska z WWAA.

- Dziękuję za nagrodę w imieniu bardzo licznego zespołu architektów, który pracował nad tym projektem. To było ponad 3 lata udanej współpracy! - mówiła Natalia Paszkowska z WWAA.

- Na początku projektu pracowało 8 architektów, skończyliśmy projekt w 50 architektów. Co ważne, bardzo się przyjaźnimy po wykonaniu tej realizacji - zaznaczył Marcin Grzelewski z pracowni APA Wojciechowski.

Ten hotel zachwyca swoją bryłą, ale i wnętrzami. To zdecydowanie udana próba połączenia przed- i powojennego dziedzictwa ze współczesnym charakterem i wymogami stawianymi wnętrzom hotelowym o najwyższym standardzie.

Wśród najlepszych 5 najlepszych wnętrz hotelowych znalazły się: Hotel Warszawa, ibis Styles Warszawa Centrum, Hotel Novotel Poznań Centrum, Renaissance Warsaw Airport Hotel i Raffles Europejski Warsaw.

Przestrzeń Publiczna

Property Design Awards 2019 otrzymuje: Ogród Ginących Roślin Świata z Arboretum SGGW w Rogowie. Nagrodę wręczył Redaktor Naczelny propertynews.pl Robert Posytek, zaś odebrał Jacek Krych.

- Dziękuję w imieniu całego naszego zespołu. Cieszę się, że dostaliśmy tak prestiżową nagrodę na tle Katowic, Poznania, Gdańska, Warszawy… - mówił Jacek Krych.

Jak w atrakcyjny i przystępny sposób pokazać złożoność zagrożeń, z jakimi zmagają się rośliny w różnych częściach świata? Czy da się w efektowny sposób uświadomić konieczność ochrony bioróżnorodności na szczeblu lokalnym, krajowym i światowym? Tak – taki właśnie jest Ogród Ginących Roślin Świata.

Wśród najlepszych 5 najlepszych przestrzeni publicznych znalazły się: Ogród Ginących Roślin Świata z Arboretum SGGW w Rogowie, Rewitalizacja Placu Jana Pawła II w Opolu, Plac w Górze Puławskiej, Park przyrodniczo-edukacyjny w Pomiechówku i Artystyczne podwórko przy ulicy Więckowskiego 4 w Łodzi.

Nagrody Specjalne

Pierwszą nagrodę specjalną przyznaną przez Redakcję PropertyDesign.pl wręczył Marcin Szczelina, krytyk i kurator architektury - przewodniczący Jury.

Nagrodę specjalną przyznaną przez Redakcje PropertyDesign.pl otrzymał architekt, koordynator międzynarodowego konkursu architektonicznego im. Miesa van der Rohe - Ivan Blasi.

- Robicie świetną robotę! W tamtym roku wręczałem nagrodę, dziś ją odbieram – bardzo się z tego cieszę! - mówił Ivan Blasi.

Druga Nagroda specjalna w konkursie Property Design Awards powędrowała do jednej z najczęściej nagradzanych i wyróżnianych pracowni w Polsce, której realizacje nie przechodzą bez echa na świecie, której założyciele nie boją się wyzwań i lubią eksperymenty – Medusy Group. Statuetkę odebrali założyciele: Przemo Łukasik i Łukasz Zagała.

- Dziękuję Jury! Dziękuję Przemo Tobie, że mnie tolerujesz przez ponad 20 lat - mówił Łukasz Zagała. - Dziękujemy całemu zespołowi, moim przyjaciołom i współpracownikom - dodał Przemo Łukasik.

Podczas gali rozstrzygnięto również DESIGN-it-UP – PROJEKT NA STARCIE. Konkurs ten skierowany jest do twórców innowacyjnych rozwiązań i technologii, które pomagają architektom, designerom, a także firmom działającym w branży wyposażenia wnętrz (producentom i dystrybutorom) w tworzeniu nawet najbardziej odważnych koncepcji, usprawniają i optymalizują proces ich przygotowania i realizacji, zapewniają pracę w większym komforcie i mniejszym stresie.

Nagrodą dla wygranej firmy jest kampania promocyjna w mediach PTWP SA oraz roczny dostęp do sieci City Space w całym kraju.

Zwycięzcą została firma Bike2box. - Dziękuję inwestorom, którzy nie boją się naszych rozwiązań, choć są nieco inne od pozostałych – powiedział założyciel Bike2Box.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.