Zabytkowy gmach szkoły w Poznaniu do remontu. Ogłoszono przetargPAP - 27-01-2020 09:24


Jeszcze w tym roku odnowiona ma zostać elewacja zabytkowego gmachu szkolnego u zbiegu ulic Różanej i Niedziałkowskiego w Poznaniu. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który ma wyłonić wykonawcę pierwszej części remontu elewacji.

Usytuowany u zbiegu ulic Różanej i Niedziałkowskiego budynek szkoły, o licznych elementach architektury barokowo-klasycystycznej, ma już ponad 100 lat. Od 1984 roku jest wpisany do rejestru zabytków.

"Gmach wymaga prac renowacyjnych. Planowany jest remont elewacji zachodniej, północnej i wschodniej, a w jego ramach m.in. osuszenie i wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ściany fundamentowej, naprawa rys, pęknięć i ubytków w murze, renowacja podcieni arkadowych wejść, cokołu i filarów z granitu oraz elementów z tufu wulkanicznego, a także naprawa i uzupełnienie tynku elewacyjnego" - podała spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Wykonawca, wyłoniony w ogłoszonym właśnie przetargu, zajmie się także konserwacją detali ozdobnych i płaskorzeźb z piaskowca, wymianą i konserwacją drzwi oraz okien, remontem schodów zewnętrznych, oraz zagospodarowaniem terenu.

"Wymiana lub konserwacja drzwi i okien od ul. Różanej musi zostać przeprowadzona w terminie od 27 czerwca do 31 lipca, natomiast wymiana okien w stołówce szkolnej, wychodzących na ul. Niedziałkowskiego - od 27 czerwca do 7 sierpnia. Wszystkie prace zaplanowane w ogłoszeniu przetargowym powinny zakończyć się w siedem miesięcy (225 dni) po podpisaniu umowy z wykonawcą" - podała spółka.

Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu przetargowym swoje oferty mogą składać do 10 lutego. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ je/