×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zaha Hadid Architects zaprojektuje nowe centrum dla ZEA

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 kwi 2018 13:00
Zaha Hadid Architects zaprojektuje nowe centrum dla ZEA
fot. Zaha Hadid Architects

Międzynarodowy konkurs ogłoszony przez dewelopera Arada został rozstrzygnięty. Wybrano projekt nowego serca Zjednoczonych Emiratów Arabskich w mieście Szardża. Zaha Hadid Architects okazali się najlepsi i to oni zaprojektują nowe centrum zainspirowane wodą.

REKLAMA

Projekt "Central Hub" typu mixe-used powstanie na 17,5 hektarach w samym centrum miasta Szardża. Uzgodniony z miastem przez dewelopera Arada plan uwzględnia powstanie domów dla 70 tys. mieszkańców i biur o pow. 500 tys. mkw. wzdłuż dzielnicy handlowej o pow. 165 tys. mkw.

- Zaha Hadid Architects są znani na całym świecie z futurystycznego myślenia o urbanistyce. Pracownie architektoniczne, które wzięły udział w konkursie, zaproponowały wyjątkowe projekty, ale zintegrowane podejście do projektowania zaproponowane przez Zaha Hadid Architects najlepiej pasowało do naszej wizji centralnego ośrodka Aljada - skomentował wyniki konkursu HH Sheikh Sultan bin Ahmed Al Qasimi, prezes Arada.

W zamierzeniu dewelopera, projekt "Central Hub"stanie się nowym centrum Zjednoczonych Emiratów Arabskich i ważnym uzupełnieniem dla miasta Szardża, które uważane jest za kulturową stolicę świata arabskiego. Centralne centrum Aljady ma stać się głównym celem zarówno dla turystów, jak i mieszkańców, oferując wszystko, co najlepsze.

Zgodnie z misją dewelopera Arada, któremu zależy na budowaniu zrównoważonych środowisk miejskich, projekt "Central Hub" stawia na ekorozwiąznia m.in. będzie wykorzystywał oczyszczone ścieki do nawadniania, zastosowany system pasywny zapewni chłodzenie wewnątrz budynków.

Pierwszy etap "Central Hub" wykreuje tętniące życiem, przyjazne rodzinom miejsce z szeregiem atrakcji dla mieszkańców Szardży, dostępne przez cały rok.

- Jesteśmy dumni, że ​​współpracujemy z firmą Arada nad projektem dla miasta Szardża. Ten projekt powstaje z myślą o lokalnej społeczności i dla turystów. Wykorzystując całą naszą wiedzę i doświadczenie w tworzeniu miastotwórczych inwestycji, z niecierpliwością czekamy na ścisłą współpracę z deweloperem - skomentował Tariq Khayyat, szef regionu Bliskiego Wschodu, Zaha Hadid Architects.

Projekt będzie realizowany etapami. Pierwszy etap ruszy w 2019 r. Cały projekt zostanie ukończony do 2025 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie