REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zaprojektuj innowacyjną łazienkę przyszłości. To już ósma edycja konkursu jumpthegap

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 15 paź 2018 14:08
Zaprojektuj innowacyjną łazienkę przyszłości. To już ósma edycja konkursu jumpthegap
fot. mat. prasowe

Ósma edycja międzynarodowego konkursu Roca jumpthegap, została otwarta 10 października w “Schusev State Museum of Architecture” w Moskwie, gdzie przedstawiono szczegółowe informacje dotyczące konkursu. W siedmiu edycjach wzięło udział ponad 20 600 uczestników ze 134 krajów. Szukając nowych innowacyjnych i zrównoważonych koncepcji łazienki przyszłości konkurs tworzy platformę dla młodych utalentowanych architektów i projektantów.

REKLAMA

Globalny konkurs wspiera, młodych utalentowanych architektów i projektantów zarówno studentów jak i już zawodowo czynnych, którzy nie ukończyli 40 roku życia. Prezentuje innowacyjne, zrównoważone rozwiązania łazienki przyszłości i ich autorów. Od pierwszej edycji w 2004r jumpthegap współpracuje z BCD - „Barcelona Centre de Disseny”, uzyskując w siedmiu edycjach 20 600 uczestników ze 134 krajów świata.

Uroczyste otwarcie konkursu rozpoczęło się od prezentacji członków Jury, z przewodniczącym, wielokrotnie nagradzanym brazylijskim architektem - Ruy Ohtake na czele. Nową edycję konkursu rozpoczął wykład w ramach jumpthegap (talk) wygłoszony przez top architekta z biura: VOX Architects w Moskwie - Borisa Voskoboynikova. Wykładowi towarzyszyła mobilna wystawa „Next Bath Experience”. Pełna audiowizualna wersja wystawy była prezentowana w „Disseny Hub Museum w Barcelonie” ostatniej jesieni. Ekspozycja skupia prace z siedmiu edycji konkursu wokół 5 tematów. Wszystko po to, aby wyjaśnić i zmniejszyć dystans teraźniejszości i przyszłych rozwiązań.

Jury

Od pierwszej edycji jury jumpthegap jest szczególne. To zespół profesjonalistów z dziedziny architektury i designu. W tej edycji przewodniczący jury to brazylijski architekt Ruy Ohtake. Pozostali członkowie jury to top architekci z różnych krajów świata: Emilio Cabrero (Meksyk), dyrektor stolicy światowego designu 2018 i tygodnia design’u w Meksyku “Mexico City World Design Capital 2018” and the Design Week in Mexico”, Murat Tabanlıoğlu (Turcja), założyciel biura “Tabanlıoğlu Architects”, profesor, wykładowca i kurator, Dorota Koziara (Polska) projektantka, artystka, kuratorka. Boris Voskoboynikov (Rosja), Dyrektor studia: VOX Architects i zdobywca wielu międzynarodowych i rosyjskich nagród, Carlo Ratti (Włochy), architekt, inżynier, profesor, partner – założyciel biura projektowo-innowacyjnego “Carlo Ratti Associati”; Josep Congost (Hiszpania), Dyrekor Centrum Designu Roca i Isabel Roig (Hiszpania), Generalny Dyrektor BCD (Barcelona Design Center) i były prezydent BEDA (Bureau of European Design Associations).

W kategorii projektu nagradzanego przez fundację We are water członkowie jury to: Xavier Torras (Hiszpania), dyrektor fundacji “We Are Water”, Deborah Seward (USA), dyrektor Centrum informacji Narodów Zjednoczonych oraz Low Cheaw Hwei (Singapur), głowa departamentu designu Philips w Azji i przewodniczący zarządu i spraw publicznych Philips w Singapurze.

Kluczowe daty i rejestracja

Okres rejestracji będzie otwarty na oficjalnej stronie www.jumpthegap.net do 27 marca 2019.

Składanie projektów jest możliwe do 25 Kwietnia 2019. Okres pierwszej selekcji odbędzie się w maju, a w czerwcu już z finałowych prac zostaną wyłonieni laureaci. Ceremonia wręczania nagród z finalistami i ogłoszenie wyników odbędzie się w Barcelonie w muzeum „Disseny Hub Museum” 10.10.19r.

Kategorie i nagrody

Konkurs zakończy się wyborem trzech nagrodzonych prac w trzech kategoriach: kategorie dla Profesjonalistów i dla Studentów, otrzymają nagrody w wysokości 10 000 EURO każda. W specjalnej kategorii, którą nagradza fundacja We Are Water za projekt uwzględniający problematykę zrównoważonego rozwoju nagroda wyniesie 6000 EURO.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie