REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Zaprojektuj "Kampus Prusa 9" we Wrocławiu!

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 20 lis 2017 13:20
Zaprojektuj "Kampus Prusa 9" we Wrocławiu!
Fot. materiały prasowe

W październiku wystartował konkurs „Kampus Prusa 9”, którego partnerem jest wrocławskie biuro architektoniczne AP Szczepaniak. Przed uczestnikami trudne zadanie – opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu pod powstający kampus studencki.

REKLAMA

Konkurs „Kampus Prusa 9” jest skierowany do studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej – osób, które mają głowę pełną pomysłów i chcą mieć realny wpływ na kształt realizowanych we Wrocławiu projektów architektonicznych.

- Pomysł na zorganizowanie projektu przedstawił nam inwestor – firma Probuild. Od razu przypadł nam do gustu, stąd decyzja o wystąpieniu w roli partnera i jurora konkursu – tłumaczy Agnieszka Szczepaniak, architekt z AP Szczepaniak. Jak dodaje, autorzy zgłoszeń mają możliwość wykazać się kreatywnością, gdyż nie narzucamy gotowych rozwiązań i założeń koniecznych do spełnienia na etapie projektu.

„Kampus Prusa 9” to projekt dwuetapowy. Pierwszy miał na celu wyłonienie zespołów projektowych, które zmierzą się z zadaniem polegającym na zagospodarowaniu terenu pod kampus studencki. Drugi zakłada udział uczestników konkursu w warsztatach projektowych, podczas których będą pracować pod okiem specjalistów. Spotkania odbędą się 18 i 19 listopada br. W ostatniej fazie autorzy przedstawią swoje koncepcje nowoczesnego kampusu studenckiego, prezentując projekt przed jury, powołanym przez organizatora konkursu.

Autorzy nagrodzonego projektu – oprócz nagrody finansowej – będą mieli możliwość uczestniczenia w grupie projektowej, realizującej prace nad kampusem, który powstanie przy ul. Prusa 9 we Wrocławiu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie