Zaprojektuj mural, który będzie wizytówką warszawskiej WoliPropertydesign.pl - 13-07-2016 10:23


Już wkrótce powstanie mural na wolskiej kamienicy przy ul. Ogrodowej 65. Firma RealCo organizuje konkurs dla zdolnych artystów, podczas którego wybierze zwycięski projekt zrealizowany na wschodniej ścianie budynku.

Na utalentowanych muralistów czeka gładka, biała powierzchnia bez okien, na której, jak na płótnie, mogą zrealizować swój artystyczny pomysł.  Koszty realizacji muralu całkowicie pokrywa organizator konkursu i właściciel kamienicy przy Ogrodowej 65 – firma RealCo Property Investment and Development. Dodatkowo na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 3000 zł. Jury złożone z przedstawicieli oartnerów konkursu wybierze laureata już 9 września br.  

Celem konkursu jest stworzenie w przestrzeni publicznej dzieła sztuki, które będzie wizytówką warszawskiej Woli. Kamienica na Woli przy ul. Ogrodowej 65 jest obecnie rewitalizowana z poszanowaniem historycznych wartości. Już jesienią tego roku budynek odzyska dawny blask, a mural ma być tego dopełnieniem. RealCo liczy, że projekt, który zostanie wyłoniony w konkursie stanie się dziełem ponadczasowym, zbliży mieszkańców do sztuki i będzie dumą tej okolicy.

Konkurs jest projektem prospołecznym, który ma aktywizować mieszkańców do działania na rzecz otoczenia i pokazywać mieszkańcom Warszawy, że przy współpracy z urzędnikami i lokalnymi przedsiębiorcami można pozytywnie zmieniać krajobraz miasta. Do konkursu mogą zgłosić się zarówno pojedyncze osoby, jak i zespoły.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Wola Krzysztofa Strzałkowskiego.