REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zaprojektuj nowe... pociągi. To wspólny konkurs PKP Intercity i Pesa Bydgoszcz

  • Autor: PAP
  • 12 paź 2020 13:07
Zaprojektuj nowe... pociągi. To wspólny konkurs PKP Intercity i Pesa Bydgoszcz
fot. mat. prasowe

PKP Intercity i Pesa Bydgoszcz wspólnie organizują konkurs dla studentów i absolwentów wyższych uczelni na zaprojektowanie nowych pociągów klasy InterCity oraz koncepcji usług świadczonych na pokładach podczas podróży.

REKLAMA

Organizowany przez przewoźnika i producenta taboru konkurs kierowany jest do studentów i absolwentów polskich wyższych uczelni, którzy nie ukończyli jeszcze 26. roku życia. Konkurs ruszył w piątek, a prace można zgłaszać w czterech kategoriach.

Pierwsze dwie kategorie to "podróż pociągiem dziś i jutro - zmiany i nowe trendy kształtujące podróż, redefinicja obecnego standardu i nowe funkcjonalności na pokładzie pojazdów wysokiej prędkości lub pojazdów typu double deck" oraz "praca, jedzenie, zabawa i odpoczynek w podróży - nowa formuła wybranej aktywności; innowacyjne usługi usprawniające podróż i kształtujące pozytywne doświadczenia pasażerów".

Kolejne kategorie to "dostępność i bezpieczeństwo - jak organizować przestrzeń i usługi uniwersalne, w tym dla osób o ograniczonych możliwościach ruchowych" oraz "komunikacja wizualna - identyfikacja graficzna nowych usług, zintegrowane systemy informacji pasażerskiej w pociągach dostosowane do potrzeb wszystkich użytkowników, kolorystyka wnętrz i identyfikacja poszczególny stref w pojazdach szynowych".

"Ogłoszony wspólnie z Pesa Bydgoszcz konkurs to kolejne działanie w kierunku tworzenia nowoczesnych, innowacyjnych pociągów i usług odpowiadających na potrzeby podróżnych, w którym wsłuchujemy się w głos młodych, zdolnych twórców. Kolej to transport przyszłości i takie też przyszłościowe projekty chcemy wdrażać w życie w PKP Intercity" - powiedział prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.

Z kolei prezes Pesy Bydgoszcz Krzysztof Zdziarski pokreślił, że przy projektowaniu pociągów niezwykle ważne jest odpowiednie podejście do funkcjonalności i oczekiwań pasażera. "W Pesie przywiązujemy do tego ogromną wagę, dlatego jesteśmy otwarci na nowe pomysły i idee, które zaprezentują nam studenci w konkursie organizowanym razem z PKP Intercity. Liczymy na to, że wspólnie uda nam się zaprojektować i stworzyć pociągi przyszłości, które będą synonimem najwyższej klasy, wygody i bezpieczeństwa" - dodał Zdziarski.

Projekty można zgłaszać do 28 lutego 2021 r., a rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie zwycięzców nastąpi do 31 marca 2021 r. Obydwie spółki przyznają po trzy nagrody dla najlepszych projektów. Łączna pula nagród wynosi 30 tys. zł.

Szczegóły i regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronach: intercity.pl oraz pesa.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie