×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zaproponuj kandydata do nagrody im. Jana Baptysty Quadro

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 cze 2014 10:46
Zaproponuj kandydata do nagrody im. Jana Baptysty Quadro
fot. Fotolia

Nagroda Jana Baptysty Quadro jest wyróżnieniem dla najlepszej realizacji architektonicznej w Poznaniu. Wszyscy poznaniacy mogą zgłoszać swojego kandydata na najlepszy budynek oddany do użytku w 2013 r.

REKLAMA

Nagroda jest formą uhonorowania wyjątkowo wartościowych dokonań twórczych w zakresie architektury oraz kształtowania przestrzeni i klimatu miasta. Nagrodę ustanowił w roku 1999 Zarząd Miasta Poznania. Przyznawana jest przez jury konkursu autorowi za najlepszy spośród zgłoszonych projekt architektoniczny, zrealizowany na terenie Poznania w roku poprzedzającym przyznanie nagrody.

Nazwa nagrody nawiązuje do tesyńskiego architekta epoki renesansu - Jana Baptysty Quadro, który działał przede wszystkim w stolicy Wielkopolski. W poznańskim środowisku architektów nagroda im. Jana Baptysty Quadro uznawana jest za niezwykle prestiżową. W zeszłym roku to prestiżowe wyróżnienie dla najlepszej realizacji architektonicznej w Poznaniu otrzymali twórcy budynku biurowego Pixel, czyli pracownia JEMS Architekci.

Termin składania zgłoszeń upływa 31 sierpnia 2014 roku. Wręczenie nagrody odbędzie się w październiku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie