×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zmień wizję w projekt

  • Autor: propertdesign.pl
  • 08 maj 2014 16:47
Zmień wizję w projekt
fot. Rockwool

Właśnie ruszył po raz trzeci konkurs Rockwool „Zmień wizję w projekt”. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Dodaj światu barw”. Jak co roku, konkurs jest kierowany do architektów i projektantów. Zadaniem uczestników jest stworzenie najciekawszego projektu z wykorzystaniem paneli elewacyjnych rockpanel i/lub systemu ociepleń ecorock ff.

REKLAMA

Laureaci poprzednich edycji odwiedzili już Barcelonę i Dubaj. W tym roku, by podsycić emocje związane z konkursem i zachęcić jak najszersze grono architektów do udziału w konkursie, przygotowano nagrodę: wyjazd do Singapuru – kosmopolitycznej metropolii pełnej barwnej i inspirującej architektury.

Podstawą zgłoszenia pracy do konkursu jest wykorzystanie paneli elewacyjnych rockpanel lub/i systemu ociepleń ścian zewnętrznych ecorock ff w koncepcji architektonicznej bądź projekcie przeznaczonym do realizacji. Konkurs obejmuje obiekty użyteczności publicznej, edukacyjne, oświatowe, komercyjne oraz budynki mieszkaniowe wielorodzinne.

Dodatkowym wyzwaniem w tegorocznej edycji konkursu jest umiejętne i kreatywne wykorzystanie barwy w projekcie. Uczestnicy konkursu mają do dyspozycji dwie technologie, które można zastosować osobno lub też łącznie – w zależności od wizji architekta:

Panele elewacyjne rockpanel, stosowane do tworzenia fasad, elementów ozdobnych wokół dachów oraz elementów wykończeniowych w budynkach. Dostępne są w szerokiej gamie kolorów i deseni. Ponad 100 odcieni w linii Colours, połyskliwe i metaliczne panele Chamelon czy też Metallics oraz nowość na rynku – Panele Brillant pozwolą zrealizować odważną i nietuzinkową wizję budynku.

System ociepleń ścian zewnętrznych ecorock ff oferuje bogatą paletę barw tynków i farb. Gama ponad 160 kolorów, a także wiele struktur i granulacji tynków daje możliwość realizacji wszystkich, nawet najśmielszych pomysłów w tworzeniu elewacji.

W jury konkursu zasiądą: Prof. Marian Fikus (Przewodniczący Jury), arch. Zbigniew Maćków oraz Mariusz Wasilewski i Piotr Pawlak z Rockwool Polska.

Termin nadsyłania prac: do 30.09.2014 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie