×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ludzie z branży: architektura, nieruchomości

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z

Aleksandra Wasilkowska

Pracownia Architektoniczna Aleksandra Wasilkowska, Architektka, Wiceprezeska OW SARP (ur. 1978)
Aleksandra Wasilkowska - Architektka, Wiceprezeska OW SARP, Pracownia Architektoniczna Aleksandra Wasilkowska - sylwetka osoby z branży architektonicznej

Wykształcenie

Ukończyła Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Ecole d'Architecture de Bretagne we Francji.

Biogram

Aleksandra Wasilkowska - architektka, scenografka, wiceprezeska OW SARP. Pracowała w paryskim biurze Francois Roche - R&Sie(n), od 2007 roku prowadzi pracownię architektoniczną w Warszawie.

W 2010 roku Wasilkowska reprezentowała Polskę na XII Międzynarodowym Biennale Architektury w Wenecji projektem Emergency Exit (wspólnie z Agnieszką Kurant).

Jej projekty i instalacje były prezentowane min Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Co widać. Polska sztuka dzisiaj), Narodowej Galerii Zachęta, Instytucie Awangardy, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie i Tbilisi, Nowym Teatrze i Teatrze Narodowym w Warszawie, Bunkrze Sztuki w Krakowie, Muzeum Guggenheima w Nowym Yorku, Seoul Art Center w Korei, a także wyróżniane w konkursach między innymi na modernizację Placu Grzybowskiego w Warszawie, ogrodu w Pontivy we Francji i najlepszą przestrzeń teatralną na festiwalu Boska Komedia w Krakowie.

Dodatkowe informacje

W 2009 ukazała się jej książka Warszawa jako struktura emergentna, (we współpracy z prof Andrzejem Nowakiem w ramach cyklu Ekspektatywa; wyd. Fundacji Bęc Zmiana); w 2013 Architektura Cienia o architekturze, sztuce i ekonomii (wyd. Fundacja Inna Przestrzeń).

Od wielu lat prowadzi badania i projekty związane z handlem ulicznym i bazarmi Bazaristan, które rozwija w ramach cyklu Architektura Cienia.

WIADOMOŚCI: Aleksandra Wasilkowska RSS