REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ludzie z branży: architektura, nieruchomości

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z

Arkadiusz Emerla

AD Artis Architects, Współwłaściciel, Architekt (ur. 1970)
Arkadiusz Emerla - Współwłaściciel, Architekt, AD Artis Architects - sylwetka osoby z branży architektonicznej

Wykształcenie

W latach 1990-1992 studiował na wydziale Budownictwa Lądowego a od 1992 do 2002 studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. W 2002 roku wykonał projekt dyplomowy pod kierunkiem prof. Witolda Cęckiewicza i ukończył studia na Politechnice Krakowskiej zdobywając tytuł mgr inż. architekta.

Biogram

Arkadiusz Emerla urodził się w 1970 r. we Włoszczowej. Od początku studiów doświadczenia zawodowe zdobywał w krakowskich biurach architektonicznych: Włodarczyk + Włodarczyk Architekci i w IMB Asymetia.

W 2006 r. wraz z Maciejem Wojdą i Piotrem Jagiełłowiczem założył własną pracownię AD Artis Architects. W pracowni prowadzonej obecnie tylko z Maciejem Wojdą powstały projekty m.in. muzeów, biurowców, galerii handlowych, osiedli mieszkaniowych, obiektów technologicznych. Ponadto pracownia jest laureatem wielu konkursów architektonicznych m.in. na muzeum - Brama Poznania - ICHOT w Poznaniu, zabudowę kwartału miejskiego na potrzeby Straży Miejskiej w Poznaniu, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

 

Dodatkowe informacje

Obiekt Brama Poznania ICHOT w Poznaniu zdobył nagrodę Jana Baptysty Quadro za najlepszą realizację w Poznaniu w 2014r., nagrodę SARP za najlepszy budynek betonowy w Polsce w 2014r., zdobył ponadto II miejsce w plebiscycie Bryła.pl na najlepszy budynek w Polsce w 2014r., został uznany przez National Geografic jednym z nowych 7 cudów Polski w 2014r. oraz został nominowany do nagrody Miesa van Der Rohe za realizację w 2014r.