W 1998 r. ukończył Wydział Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej.
Bartłomiej Kisielewski – mgr inż. arch., MOIA. Partner w Horizone Studio. Finalista ogólnopolskiego konkursu na najlepszy „Projekt Dyplomowy Roku” organizowanego przez SARP Stowarzyszenie Architektów Polskich. Od 2001r. posiada uprawnienia do projektowania bez ograniczeń i jest członkiem Małopolskiej Izby Architektów.
W 2009r. ukończył specjalistyczny kurs dla konsultantów budynków ekologicznych na TUV Akademie w Berlinie. Od 2009r. jest przewodniczącym Komisji ds. Rozwoju i Współpracy PLGBC, a od 2014r. członkiem zarządu PLGBC Polish Green Building Council.
Od 1996r. pracował jako architekt oraz architekt prowadzący, głównie nad projektami budynków biurowych oraz mieszkalnych w Polsce i w Niemczech. W latach 1996-1997 pracował w Berlinie w biurze Takamatsu + Lahyani Architects Associates, a następnie w Pysall Ruge Architekten. W okresie 1998-2002 pracował jako projektant w Biurze Architektonicznym DDJM w Krakowie, przy licznych obiektach komercyjnych, biurowych i mieszkaniowych.
W latach 2002-2009 był architektem prowadzącym oraz project partner’em w biurze Pysall Ruge Architekten w Berlinie. Brał udział w projektowaniu takich budynków jak Ambasada Kanady w Berlinie, budynek biurowy LTD_1 w Hamburgu czy projekt dworca głównego w Doha w Katarze.
Współautor i architekt prowadzący m.in. nowy budynek Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, za który został nominowany wraz z Pysall Ruge Architekten do europejskiej nagrody Miesa van der Rohe.
W 2009r. wraz ze wspólnikami założył biuro architektoniczne Horizone Studio w Krakowie.
Wcześniejsze doświadczenie zawodowe (wybrane projekty) :
- Nowy budynek główny Muzeum Lotnictwa Polskiego, Kraków, Pysall Ruge Architekten oraz Bartłomiej Kisielewski
- Muzeum Sztuki Współczesnej, Wrocław, Pysall Ruge Architekten oraz Bartłomiej Kisielewski
- Ratusz i park miejski, Legionowo, Pysall Ruge Architekten oraz Bartłomiej Kisielewski
- Osiedle mieszkaniowe przy ul.Rychtarskiej, Wrocław, Pysall Ruge Architekten oraz Bartłomiej Kisielewski
- Dworzec główny w Doha, Katar, Pysall Ruge Architekten
- Nowa siedziba Europejskiego Banku Centralnego, Frankfurt nad Menem, Niemcy, Pysall Ruge Architekten
- Budynek LTD_1 - siedziba firmy ubezpieczeniowej„Securvita”, Hamburg, Niemcy, Pysall Ruge Architekten
- Ambasada Kanady, Berlin, Niemcy, Pysall Ruge Architekten
- WSK Business Park przy ul.Wrocławskiej, Kraków, DDJM Biuro Architektoniczne
- Budynek mieszkalny przy ul.Wrocławska, Kraków, DDJM Biuro Architektoniczne
- “Multikino”- kino z 12 salami, Kraków, DDJM Biuro Architektoniczne
- “Multikino”- kino z 13 salami, Zabrze, DDJM Biuro Architektoniczne
- Biurowiec wraze stacją obsługi dla firmy Mercedes, Kraków, DDJM Biuro Architektoniczne.ne
- Zespół pięciu Ambasad Krajów Nordyckich, Berlin, Niemcy, Pysall Ruge Architekten
- Budynek biurowy firmy komputerowej Apple, Monachium, Niemcy, Takamatsu + Lahyani Architects Associates
O obowiązku uczestnictwa w dyskusji o przestrzeni miejskiej, jaki spoczywa na architektach, zaletach projektowania partycypacyjnego, kondycji zielonego budownictwa w Polsce i perspektywach na rok 2022 rozmawiamy z arch. Bartłomiejem Kisielewskim, partnerem w Horizone Studio i członkiem honorowym PLGBC.
Budynki biurowe podlegają ścisłym rygorom. Funkcja determinuje formę. Powierzchnia musi się dobrze sprzedać. Dużymi gabarytami wypełniają tkankę miejską stając się znaczącymi ogniwami w funkcjonowaniu dzielnic. Mogą kusić ciekawą architekturą albo ciążyć bryłą. Wszystko ma znaczenie, ale gdy sektor budownictwa odpowiada za 40 do 50 proc. konsumpcji globalnej energii, kierunek wydaje się dziś ściśle określony. Koniecznością jest projektowanie, budowanie i użytkowanie budynków biurowych w sposób zrównoważony. A pomóc w tym mogą technologie. W którą stronę zmierza dziś projektowanie budynków biurowych? O to zapytaliśmy architektów.
Dzisiaj odbył się egzamin poprawkowy dla tych, którym nie poszła w tym roku matura. Przypominamy przy jego okazji wnioski z dyskusji "Edukacja na miarę czasów", która odbyła się podczas 4 Design Days.Otwarte.
Śladem Vancouver, Amsterdamu czy szwedzkiego Örnsro brytyjski deweloper planuje w Jaworznie budowę pierwszej zielonej dzielnicy. O wyjątkowej szczegóły inwestycji zapytaliśmy podczas 4 Design Days architekta Bartłomieja Kisielewskiego, partnera w biurze architektonicznym Horizone Studio, które odpowiada za przygotowanie projektu.
Zespół biurowy Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie będzie pierwszym w Polsce, w pełni ekologicznym i certyfikowanym kompleksem obiektów urzędowych – zapowiadają autorzy projektu. Powstaną w nim nowoczesne biura samorządu wojewódzkiego, rozrzucone obecnie w różnych punktach miasta. Dzięki inwestycji powstanie również nowa, wysokiej jakości przestrzeń publiczna.
Dyrektor Zarządzający, Architekt Estudio Lamela Polska
Właściciel, Architekt Studio S - Biuro Architektoniczne Michał Szymanowski
Założyciel, Architekt KWK Promes
Partner, Architekt Sud Architectes Polska
Współwłaściciel, Architekt Ultra Architects
Współwaściciel, Architekt Ultra Architects