REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ludzie z branży: architektura, nieruchomości

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z

Hugon Kowalski

UGO architecture, Właściciel (ur. 1987)
Hugon Kowalski - Właściciel, UGO architecture - sylwetka osoby z branży architektonicznej

Wykształcenie

Hugon Kowalski ukończył studia na wydziale Architektury i Urbanistyki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Biogram

Od 2010 roku pracuje na uczelni jako asystent kierownika Katedry Architektury i Urbanistyki UA w Poznaniu. Za swój projekt dyplomowy "Porozmawiajmy o śmieciach" dotyczący problemu slumsów w Bombaju otrzymał jako pierwszy Polak prestiżową nagrodę Archiprix International Hunter Douglas Awards za najlepszy dyplom architektoniczny na świecie obroniony w latach 2009-2011.

W 2010 roku na czwartym roku studiów otworzył własną pracownię – UGO architecture, którą rozwija do dziś. 

Jego projekty prezentowane były na wystawach: podczas Seul Design Fair w 2011 roku, w Mediolanie podczas MadEXPO, w Bolonii podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa Ekologicznego w 2010 roku, w Cube Gallery w Manchester City podczas wystawy organizowanej przez Królewskie Stowarzyszenie Architektów Wielkiej Brytanii w 2009 roku.

Dodatkowe informacje

Laureat 27 nagród, w tym wielu międzynarodowych. W 2012 roku otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie Archi-world Academy dla młodych architektów i studentów architektury. Zdobywca International Design Award (2008 r. – kategoria dom, II miejsce 2009 r. – budynek użyteczności publicznej i dom jednorodzinny). Wyróżniony w konkursie na opracowanie koncepcji Placu Narutowicza w Warszawie, zdobywca nagrody im. Macieja Nowickiego w 2014 roku.

Projekty Hugona Kowalskiego publikowane były w ponad 40 tytułach polskich i zagranicznych.

Od 2012 roku aktywny członek zarządu poznańskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich.

WIADOMOŚCI: Hugon Kowalski RSS