Mgr inż. architekt
Jest architektem z ponad 30 letnim dorobkiem twórczym. Lata pracy projektowej za granicą (własne biuro w Niemczech) zaowocowały tam ponad czterdziestoma projektami i realizacjami. Od 1995 roku tworzy w Polsce. Najczęściej projektuje duże obiekty użyteczności publicznej, obiekty biurowe, szkolnictwa wyższego oraz przemysłowe.
Jest autorem licznych projektów dla Uniwersytetu Łódzkiego, m.in. Wydziału Filologicznego, Wydziału Prawa i Administracji - utytułowany „PARAGRAF”, zwycięzca konkursu ArchiTOPTEN Najpiękniejsze Polskie Uczelnie, Wydziału Zarządzania.
Zaprojektował też kompleksy przemysłowe BOSCH & SIEMENS w Łodzi, INDESIT w Radomsku oraz kilkanaście fabryk. RED TOWER (charakterystyczny, czerwony ! wieżowiec) jego autorstwa stał się wizytówką Łodzi. Od dwudziestu lat jest współwłaścicielem i prezesem łódzkiego biura AGG – ARCHITEKCI GRUPA GRBOWSKI Sp. z o.o., które prowadzi z żoną, architekt Anną Grabowską.
Jazz, perkusja, rower, literatura.
„PARAGRAF” Budynek Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego:
1. "ArchiTOPTEN - Najpiękniejsze Polskie Uczelnie". Najpierw jury składające się z profesjonalistów wyłoniło PARAGRAF ( zrealizowany w AGG projekt Wydziału Prawa i Administracji UŁ) do finałowej 10- tki na najpiękniejszy obiekt uczelni wyższej w Polsce. Autorem słynnego już dziś „PARAGRFAFU” jest architekt Jacek Grabowski. Potem głosowanie internautów trwało 3 tygodnie - w sumie oddanych zostało 26701 głosów i Paragraf wygrał wśród dziesięciu najpiękniejszych!
2. ZŁOTE WIERTŁO 2009 konkurs organizowany przez firmę BOSCH.
Biurowiec Red Tower w Łodzi (ul.Piotrkowska/róg z Al. Mickiewicza): MODERNIZACJA ROKU 2008.
Nowy Gmach Wydziału Filologii Uniwersytetu Łódzkiego to doskonały przykład architektury idealnie dopasowanej do charakteru obiektu.
Celem autorów projektu Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego było stworzenie obiektu, który nie tylko pomieści cały wydział spełniając współczesne standardy szkolnictwa wyższego, ale także zintegruje wszystkie jego kierunki, katedry i instytuty, a „nowy” wydział filologiczny stanie się znaną marką, której nierozerwalnym symbolem będzie jego nowy budynek. Autorami projektu są architekci z biura AGG Architekci Grupa Grabowski.