×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ludzie z branży: architektura, nieruchomości

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z

Jacek Grabowski

AGG – Architekci Grupa Grabowski Sp. z o.o. , Prezes, Generalny Projektant (ur. 1958)
Jacek Grabowski - Prezes, Generalny Projektant , AGG – Architekci Grupa Grabowski Sp. z o.o.  - sylwetka osoby z branży architektonicznej

Wykształcenie

Mgr inż. architekt

Biogram

Jest architektem z ponad 30 letnim dorobkiem twórczym. Lata pracy projektowej za granicą (własne biuro w Niemczech) zaowocowały tam ponad czterdziestoma projektami i realizacjami. Od 1995 roku tworzy w Polsce. Najczęściej projektuje duże obiekty użyteczności publicznej, obiekty biurowe, szkolnictwa wyższego oraz przemysłowe.

Jest autorem licznych projektów dla Uniwersytetu Łódzkiego, m.in.  Wydziału Filologicznego, Wydziału Prawa i Administracji - utytułowany „PARAGRAF”, zwycięzca konkursu ArchiTOPTEN Najpiękniejsze Polskie Uczelnie, Wydziału Zarządzania.

Zaprojektował też kompleksy przemysłowe BOSCH & SIEMENS w Łodzi, INDESIT w Radomsku oraz kilkanaście fabryk. RED TOWER (charakterystyczny, czerwony ! wieżowiec) jego autorstwa stał się wizytówką Łodzi. Od dwudziestu lat jest współwłaścicielem i prezesem łódzkiego biura AGG  –  ARCHITEKCI GRUPA GRBOWSKI  Sp. z o.o., które prowadzi z żoną, architekt Anną Grabowską.

Hobby

Jazz, perkusja, rower, literatura.

Dodatkowe informacje

„PARAGRAF” Budynek Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego:

1. "ArchiTOPTEN - Najpiękniejsze Polskie Uczelnie". Najpierw jury składające się z profesjonalistów  wyłoniło  PARAGRAF ( zrealizowany w AGG projekt Wydziału Prawa i Administracji UŁ) do finałowej 10- tki  na najpiękniejszy obiekt uczelni wyższej w Polsce. Autorem słynnego już dziś „PARAGRFAFU” jest architekt Jacek Grabowski. Potem głosowanie internautów trwało 3 tygodnie - w sumie oddanych zostało 26701 głosów i Paragraf wygrał wśród dziesięciu najpiękniejszych!

2. ZŁOTE WIERTŁO 2009 konkurs organizowany przez firmę BOSCH.

Biurowiec Red Tower w Łodzi (ul.Piotrkowska/róg z Al. Mickiewicza): MODERNIZACJA ROKU 2008.

Współpracownicy

» ZOBACZ WIĘCEJ OSÓB

WIADOMOŚCI: Jacek Grabowski RSS