Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz w Birmingham Institute od Art and Design (BIAD) na Brimingham City University w Wielkiej Brytanii. Na tej samej uczelni uzyskał również tytuł Master of Architecture.
Architekt z wieloletnim doświadczeniem w Polsce i za granicą. Pracował przy nagradzanych prestiżowymi nagrodami projektach z branży mieszkaniowej, sektora publicznego oraz edukacyjnej. Swoje umiejętności rozwijał m.in. w biurach architektonicznych w Krakowie oraz w Wielkiej Brytanii (Associates Architects LLP, Glenn Howells Architects). Od 2015 roku przewodniczący Gminnej Komisji Urbanistyczno Architektonicznej w Wadowicach.
Prywatnie tata Karola, pasjonat muzyki jazzowej, biegania i koszykówki.
W 2008 roku nagrodzony przez The Birmingham & FIVE Counties Architectural Association Trust coroczną nagrodą Green Book Award w Birmingham School of Architecture.
Zabytki mniejszych miast to niejednokrotnie prawdziwe perełki. Co z tego, skoro w interesie niewielu jest zaopiekowanie się nimi i przywrócenie im dawnego piękna. O ile każdy będzie gotów walczyć o Wawel, o tyle stuletni zabytek autorstwa znanego architekta, ale w małym mieście, nie zawsze wzbudza już tyle entuzjazmu. Co należy zrobić, aby architektoniczna spuścizna mniejszych ośrodków nie popadła w zapomnienie? O tym dyskutowano podczas debaty "Małe miasta, wielka architektura" w trakcie 4 Design Days 2022.
Architektura dla najmłodszych opiera się na projektowaniu przestrzeni, w której możliwa jest szeroko pojęta interakcja - oddziaływanie rozumiane jako funkcjonowanie przestrzeni, która nie tylko otwiera się na dzieci, ale wymaga od nich dopasowania do niej własnych, wyjątkowych znaczeń – uważa Krzysztof Faber, właściciel i główny projektant FAAR architekci.
W Strefie Aktywności Gospodarczej Małopolski Zachodniej w Zatorze powstało wnętrze biurowe autorstwa wadowickiej pracowni architektonicznej FAAR architekci. Projekt, w szczególny sposób inspirowany logotypem inwestora, jest odpowiedzią na współczesne trendy planowania przestrzeni biurowych.
Biura, gabinety, siedziby firm coraz częściej pełnią rolę nie tylko miejsca pracy, ale także narzędzi marketingowych. To jak wyglądają ma wspierać zarówno komunikację wewnętrzną przedsiębiorstwa, jak również budowę wizerunki marki na zewnątrz.
Chciałbym mieć domek do zabawy, taki w kształcie rakiety kosmicznej i kredki – powiedział 7-letni Karol do swojego taty. Krzysztof Faber – właściciel pracowni architektonicznej FAAR architekci z Wadowic – postanowił zrealizować marzenie syna. Zwłaszcza, że Karol opracował wcześniej koncept tego nietypowego domku, pracując na… klockach lego. O tym jak fantazyjny projekt chłopca, za sprawą architektonicznego doświadczenia ojca stał się realny.
Główny Projektant V-ce Prezes Zarządu Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich Sp. z o.o.
Główny Projektant Prezes Zarządu Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich Sp. z o.o.
współzałożyciel OP Architekten
Założyciel, Architekt Studio ADS
Partner Horizone Studio
architekt, współwłaściciel WXCA