×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ludzie z branży: architektura, nieruchomości

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z

Krzysztof Zalewski

Zalewski Architecture Group, Właściciel, Architekt, Naukowiec
Krzysztof Zalewski - Właściciel, Architekt, Naukowiec, Zalewski Architecture Group - sylwetka osoby z branży architektonicznej

Wykształcenie

Dyplom uzyskał w 1997 r. na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej z wynikiem bardzo dobrym z wyróżnieniem. Praca dyplomowa nominowana była w konkursie na Dyplom Roku SARP. Za dorobek w czasie studiów został uhonorowany przez Rektora Politechniki Śląskiej Medalem „Omnium Studiosorum Optimo” („Najlepszemu Spośród Absolwentów”) - numer albumu 06.

Pracę doktorską pt.: „Wspomaganie komputerowe w tworzeniu przestrzeni architektonicznej. Analiza wpływu zastosowania technologii informacyjnej na kształtowanie i użytkowanie obiektu architektonicznego” obronił w 2004 r.

Biogram

Dr inż. arch. Krzysztof Zalewski - architekt, naukowiec i publicysta. Właściciel Zalewski Architecture Group, adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej.

Realizuje nieszablonowe projekty architektoniczne, urbanistyczne, działa na polu designu i teorii architektonicznej. Wierzy, że projektowanie nie znosi nudy i stagnacji: Architektura i design powinny budzić emocje, zaskakiwać i zmieniać – przestrzeń i życie – na lepsze. Czynną pracę projektową zawsze łączy z refleksją teoretyczną.

Laureat ponad 20 konkursów i nagród architektonicznych, autor i współautor kilkudziesięciu obiektów oraz ponad 50 publikacji oraz opinii i opracowań eksperckich.

Członek SARP oraz Izby Architektów RP. Juror konkursów architektonicznych.

Od ponad 15 lat przede wszystkim czynny architekt. Zanim stworzył własny zespół zdobywał doświadczenie jako projektant i kierownik pracowni w znanym śląskim biurze projektów. Tworzył projekty obiektów handlowych, usługowych, mieszkaniowych i przemysłowych.

Jest autorem i współautorem niepowtarzalnych projektów architektonicznych, w tym.:

Centrum Handlowe FORUM w Gliwicach,
Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie,
Modernizacja Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Polskiego Radia im. Grzegorza Fitelberga, Górnośląskie Centrum Kultury, Katowice,
3 sale audytoryjne Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej
Budynek biurowy FIS-SST Gliwicach na terenie Nowe Gliwice Bussiness Park
Zakłady Steel.s Poland w Żarowie
Zespoły mieszkaniowe w Tarnowskich Górach, Katowicach, Lublinie
Obiekty hotelowe i apartamentowe w Darłowie.

Hobby

Krzysztofa Zalewskiego pasjonuje historia II wojny światowej i militaria z tego okresu. Wakacje spędza „na froncie zachodnim”. Marzenie? - oryginalny Jeep Willis rocznik 1944 w dobrym stanie.

Jest miłośnikiem sportów indywidualnych, w których można zmierzyć się ze sobą samym: biegów długodystansowych, narciarstwa, kolarstwa górskiego.

W pracowni wprowadza języki obce i czerpię z pokładów doświadczeń pokoleń wieszczów - językiem urzędowym biura są parafrazy klasyków: Stanisława Barei, Andrzeja Zbycha i innych - do refleksji i użycia w każdej sytuacji.

Dodatkowe informacje

Specjalista z zakresu innowacji oraz technologii informacyjnych w architekturze. Jego zainteresowania zawodowe oscylują w zakresie awangardy architektonicznej - związanej z innowacjami projektowymi i technologicznymi. Ambicją Krzysztofa Zalewskiego jest ich sukcesywne wdrażanie na rodzimym gruncie. W przyszłości, chce skupić się na szerszym zastosowaniu technologii informacyjnych w praktyce– interakcji budynku z użytkownikiem, multimediów, architektury wirtualnej (Virtual Architecture), a także autorskich koncepcji architektonicznych sformułowanych w pracy doktorskiej: architektury pogłębionej (Augmented Architecture) © oraz Hybrydowej (Hybrid Architecture)©.

WIADOMOŚCI: Krzysztof Zalewski RSS