REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Ludzie z branży: architektura, nieruchomości

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z

Łukasz Zagała

Medusagroup, Założyciel (ur. 1972)
Łukasz  Zagała  - Założyciel, Medusagroup - sylwetka osoby z branży architektonicznej

Biogram

Łukasz Zagała urodził się w 1972r. w Zabrzu. Ukończył wydział architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Po zakończeniu studiów pracował w biurze P.P. Pabel Architekten w Berlinie w Niemczech oraz w pracowni Odile Decq / Benoit Cornette w Paryżu we Francji.

Wraz z Przemo Łukasikiem od 1997 r. prowadzi autorską pracownię architektoniczną Medusagroup. Przez 10 lat wykładał na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W 2005 roku obronił dysertację doktorską pt. "Adaptacja obiektów postindustrialnych na nowe funkcje jako istotny nurt w architekturze współczesnej".

Obecnie pracownia liczy 40 osób i mieści się w Bytomiu na terenie dawnego budynku przemysłowego zaadaptowanego na potrzeby pracowni.

Medusagroup wygrała 11 konkursów, otrzymała ponad 30 nagród i trzykrotnie była nominowana do nagrody Miesa van der Rohe.

Pracownia jest rozpoznawana dzięki swemu bezpretensjonalnemu a zarazem oryginalnemu podejściu do projektowania integrującemu architekturę, rzeźbę, grafikę oraz sztuki wizualne.

Hobby

Prywatnie jest bardzo mocno związany ze sportem - narciarstwo alpejskie i triathlon oraz muzyką klasyczną i jazzową.

Współpracownicy

» ZOBACZ WIĘCEJ OSÓB