×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ludzie z branży: architektura, nieruchomości

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z

Maciej Wojda

AD Artis Architects , Współwłaściciel, Architekt (ur. 1972)
Maciej Wojda - Współwłaściciel, Architekt , AD Artis Architects  - sylwetka osoby z branży architektonicznej

Wykształcenie

W latach 1991-1996 studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. W 1996 roku wykonał projekt dyplomowy pod kierunkiem prof. Herberta Bühlera w Münster i ukończył studia Politechniki Krakowskiej zdobywając tytuł mgr inż. architekta.

Biogram

Maciej Wojda urodził się w 1972 r. w Lublinie. Jeszcze na studiach w 1994 r. wraz z Marcinem Stelmachem wygrał konkurs na pijalnię wód mineralnych w Muszynie. Początkowo pracował w kilku wiodących biurach architektonicznych w Krakowie zdobywając miedzy innymi w Biurze Projektów Lewicki Łatak w Krakowie II miejsce w konkursie na pawilon Polski w Hannoverze w 2000 r.

W 2006 r. wraz z Arkadiuszem Emerlą i Piotrem Jagiełłowiczem założył własną pracownię AD Artis Architects. W pracowni prowadzonej obecnie tylko z Arkadiuszem Emerlą powstały projekty m.in. muzeów, biurowców, galerii handlowych, osiedli mieszkaniowych, obiektów technologicznych. Ponadto pracownia jest laureatem wielu konkursów architektonicznych m.in. na muzeum - Brama Poznania - ICHOT w Poznaniu, zabudowę kwartału miejskiego na potrzeby Straży Miejskiej w Poznaniu, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

Dodatkowe informacje

Obiekt Brama Poznania ICHOT w Poznaniu zdobył nagrodę Jana Baptysty Quadro za najlepszą realizację w Poznaniu w 2014r., nagrodę SARP za najlepszy budynek betonowy w Polsce w 2014r., zdobył ponadto II miejsce w plebiscycie Bryła.pl na najlepszy budynek w Polsce w 2014r., został uznany przez National Geografic jednym z nowych 7 cudów Polski w 2014r. oraz został nominowany do nagrody Miesa van Der Rohe za realizację w 2014r.