×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ludzie z branży: architektura, nieruchomości

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z

Magdalena Federowicz-Boule

Tremend, Architekt
Magdalena Federowicz-Boule - Architekt, Tremend - sylwetka osoby z branży architektonicznej

Wykształcenie

 Magdalena Federowicz- Boule, Architekt, Prezes i dyrektor kreatywny Tremend, ukończyła Wydział Architektury na Politechnice Warszawskiej, brała również udział w wymianie studenckiej z University of Detroit Mercy w Stanach Zjednoczonych.

Biogram

Część swojego doświadczenia budowała projektując z biurami francuskimi w Polsce i za granicą. Przez wiele lat była dyrektorem francuskiego biura w Polsce-Iosis Polska.

Od 2010 roku wraz ze swoim wspólnikiem Jarosławem Gwóźdź prowadzi pracownię Tremend, która zajmuje się zarówno projektami kubaturowymi, użyteczności publicznej i komercyjnymi, gdzie idea rozwoju zrównoważonego jest jedną z kluczowych dewiz. Tremend wykonuje również projekty dekoracji wnętrz dla klientów komercyjnych głównie hoteli, apartamentów, galerii handlowych i projektów biurowych. Pracownia jest zwycięzcą wielu międzynarodowych konkursów m.in. na przebudowę Novotelu Charenton w Paryżu, w Budapeszcie hotelu Crowne Plaza, City i Metropol, a także hoteli i miasteczko dla Park of Poland.

Wielokrotnie nagradzana za projekty m.in.:

nagroda Złoty Żuraw 2003 w kat. budynek użyteczności publicznej – projekt przy ul. Pileckiego, Property Awards LONDON w kategorii Hotel Interiors – Best Hotel Interiors Poland za Novotel Wrocław Centrum oraz Best Hotel Interiors Hungary za projekt Ibis Styles Budapest City w 2016. , European Property Awards w Londynie w kategorii Hotel Interior Design za projekt Ibis Styles Grudziądz, wyróżnienie w konkursie A'Design Award&Competition Milan za Novotel Wrocław w 2017 roku, w 2018 r. wyróżnienie w konkursie A'Design Award&Competition Milan za projekt biura przy ul. Klimczaka. W kwietniu 2021 r. projekt hotelu Crowne Plaza the Warsaw HUB trafił na shortlistę międzynarodowego konkursu Design et Al. Na shortlisty wspomnianego konkursu w tym roku trafił również projekt hotelu ibis Styles Bolesławiec.

Autorka projektu Metropolitalnego Dworca autobusowego w Lublinie, który został zakwalifikowany do Short list World Architecture Festival w Amsterdamie oraz otrzymał nagrodę Real Estate Impactor 2020 (przyznawaną przez redakcję "Rzeczpospolitej") w kategorii „INNOWACYJNE PODEJŚCIE DO PROJEKTOWANIA PRZESTRZENI” Projekt Dworzec metropolitalny w Lublinie. Zaprojektowała także przedszkole przy ul. Zdrowej w Warszawie, nominowanego do IV edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy w kategorii najlepszy budynek użyteczności publicznej. W tym roku nagrodzona za projekt Crown Plaza w Warszawie - Platinum Winner 2021 Muse Design Awards, Platinum Winner 2021 Muse Design Awards, golden winner A’design Award 2020-2021, za projekt Ibis Styles Bolesławiec - shortlista konkursu The International Hotel & Property Awards 2021, bronze winner A’design Award 2020-2021

Inicjatorka i współzałożycielka Koła OW SARP Architekci bez Granic, Architecture Sans Frontieres, członkini Zarządu OW SARP, członkini ZAIKS i Stowarzyszenia Architektów Wnętrz.

WIADOMOŚCI: Magdalena Federowicz-Boule RSS