Ukończył Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, dyplom w 1974 r.
W latach 1974-1990 asystent w Instytucie Urbanistyki na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. W latach 1986-87 stypendysta Fullbrighta w University of California, Berkley, USA. W latach 1987 - 1990 pracował jako visiting professor w University of Tennessee, Knoxville, USA. W DDJM od 1991 r.
Uprawnienia:
Uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności architektonicznej bez ograniczeń.
Przynależność do organizacji:
SARP - Stowarzyszenie Architektów Polskich
MPOIA - Małopolska Okręgowa Izba Architektów
Stowarzyszenie Przedsiębiorców Miasta Krakowa i Rotary Club Kraków.
współwłaściciel Biuro Architektoniczne DDJM
współwłaściciel Biuro Architektoniczne DDJM
Choć urbanistyka kojarzy się jedynie z budynkami i przestrzeniami między nimi, to tak naprawdę koncentruje się na człowieku, który szuka równowagi i wygody. Znajduje ją w architekturze będącej fuzją funkcji, ludzi i pokoleń. Same budynki jednak nie stworzą przyjaznej przestrzeni dla mieszkańców. Łódzka Fuzja pokazuje jak już dzisiaj budować, by spełniać tę rolę nawet za kilkadziesiąt lat.
Po raz drugi krakowska pracownia BE DDJM Architekci sięgnęła po główną nagrodę w konkursie organizowanym przez PFR Nieruchomości S.A. W lutym 2020 roku przedstawili zwycięską koncepcję osiedla przy ul. Ratuszowej w Warszawie, a pod koniec kwietnia ich projekt we Wrocławiu ponownie okazał się najlepszy.
Niedawno rozstrzygnięto konkurs architektoniczno-urbanistyczny na koncepcję osiedla przy ul. Ratuszowej w Warszawie. Najlepszym projektem okazała się propozycja krakowskiej pracowni BE DDJM, której przyznano pierwszą nagrodę ze wskazaniem do realizacji. - Konkurs jest początkiem pewnego myślenia - wybiera się kierunek, a potem zaczyna się pracować na formą, funkcją - podkreśla Marek Dunikowski.
Zeitgeist Asset Management, firma specjalizująca się w usługach deweloperskich i zarządzaniu aktywami dla inwestorów prywatnych i instytucjonalnych, zakupiła od Orange dwie nieruchomości w Krakowie. Jedną z nich jest zabytkowy budynek przy ul. Wielopole 2, w którym mieści się siedziba Poczty Głównej, drugą częściowo zabudowana działka przy ulicy Cystersów 21.
O niezwykłym projekcie Office Inspiration Centre w Krakowie, czyli reprezentacyjnym budynku dla jednej z najbardziej rozpoznawalnych w Europie meblarskich marek i o tym, jak zmienia się podejście do projektowania budynków biurowych opowiadają Marek Dunikowski i Jarosław Kutniowski z pracowni DDJM.
Prezes, Architekt AP Szczepaniak
Prezes, Architekt AP Szczepaniak
Wspólnik Grupa 5 Architekci
Prezes Zarządu, Architekt Ingarden & Ewý Architekci
Współwłaściciel, Architekt AD Artis Architects
Partner Horizone Studio