REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ludzie z branży: architektura, nieruchomości

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z

Marek Tryzybowicz

Bose International Planning & Architecture, Partner
Marek Tryzybowicz - Partner, Bose International Planning & Architecture - sylwetka osoby z branży architektonicznej

Wykształcenie

Ukończył magisterskie studia architektoniczne w University of Texas w Arlington USA w 1988 r.

Biogram

Architekt Marek Tryzybowicz jest współzałożycielem i dyrektorem projektowania w międzynarodowej firmie architektonicznej Bose International Planning and Architecture z biurami w Warszawie, Santa Fe (USA), Delhi (Indie), Dubaju (UAE) oraz Szanghaju (Chiny). Jest zarejestrowanym architektem w Polsce i Niemczech.

Marek Tryzybowicz działa na międzynarodowym rynku architektonicznym od 25 lat. Po założeniu Bose International, w ciągu dziesięciu lat pracy jako partner i dyrektor projektowania, zaprojektował koncepcje wielofunkcyjnych, miejskich zespołów biurowych i handlowych w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Chinach oraz w Indiach. 

Przed rozpoczęciem działalności w ramach Bose International, Marek Tryzybowicz pracował w USA i w Niemczech. Po ukończeniu magisterskich studiów architektonicznych w University of Texas w Arlington USA w 1988 roku, przez szesnaście lat Marek Tryzybowicz projektował w  międzynarodowej firmie architektonicznej Hellmuth, Obata i Kasabaum (HOK) w Dallas a ostatnio jako Vice President i Dyrektor Projektowania w Berlinie i Warszawie, współtworząc liczne zespoły biurowe, handlowe i wielofunkcyjne w USA, Azji i Europie, w tym główną siedzibę Exxon-Mobil w Las Colinas, USA, wnętrza siedziby SONY Music na Placu Poczdamskim w Berlinie, Marina Town Center w Fukuoka, w Japonii oraz Galerii Mokotów w Warszawie.

Zespół Bose International Planning and Architecture  prowadzony przez Marka Tryzybowicza  zaprojektował w ciągu ostatnich lat  zrealizowane  koncepcje architektoniczne następujących projektów: Zintergrowane Centrum Komunikacyjne w Poznaniu w tym  Nowy Dworzec Główny oraz Centrum Handlowe Poznań City Center,  Eurovea w Bratyslawie, Palladium w Pradze, Galeria Korona w Kielcach, Maritimo w Konstancji, Silesia City Center -pierwsza i druga faza w Katowicach, Bonarka City Center w Krakowie, Galerię Amber W Kliszu, Dębowe Tarasy w Katowicach. Rewitalizacje wnętrz: Galaxy w Szczecinie, Klif w Warszawie, Klif w Gdyni oraz  projekty wnętrz Galeri Bronowice w Krakowie oraz Galeria Rzeszów. Zrealizowane koncepcje na Bliskim Wschodzie to  rozbudowa i rewitalizacja Alexandria City Center w  Aleksandrii oraz   Rewitalizacja Deira City Center w Dubaju. Zrealizowane projekty w  Indiach to Rohini Commercial w  Rohini, Orchid Agora w  Delhi oraz Noida Commercial w Noida. Projekty Koncepcyjne w Chinach to między innymi: MT French Riviera Waterfornt w Chongqing, Luxury Island w Chongqing, Riverfront w Tianshui, Mixed Use Development w Foshan, Eurpoean City Development w Putianie.

WIADOMOŚCI: Marek Tryzybowicz RSS