×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ludzie z branży: architektura, nieruchomości

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z

Mariusz Rutz

JSK Architekci, współwłaściciel (ur. 1961)
Mariusz Rutz - współwłaściciel, JSK Architekci - sylwetka osoby z branży architektonicznej

Wykształcenie

Mariusz Rutz urodził się w 1961 r. w Toruniu. Studia architektoniczne odbywał na Politechnice Gdańskiej oraz na Technicznym Uniwersytecie w Monachium, którego jest absolwentem.

Biogram

Karierę zawodową rozpoczął w roku 1987 w Monachium w biurze prof. Otto Steidle, a następnie w biurze HENN Architekten Ingenieure – pracowni wyspecjalizowanej w projektowaniu obiektów przemysłowych, naukowych i użyteczności publicznej.

W roku 1994 założył własną pracownię w Berlinie, a w 1998 wspólnie ze Zbigniewem Pszczulnym – biuro JSK Architekci w Warszawie, które w roku 2007 rozszerzone zostaje o dwa nowe odziały – we Wrocławiu i Sopocie.

Międzynarodowe zawodowe doświadczenia Mariusza Rutza zaowocowały licznymi wyróżnieniami zawodowymi i nagrodami w konkursach architektonicznych i złożyły się także na sukcesy biura JSK Architekci, czego wyrazem są zrealizowane projekty nowych terminali lotniczych w Gdańsku i Wrocławiu, czy pierwszego w Polsce nowoczesnego stadionu piłkarskiego Legii Warszawa.

Architekt jest także projektantem wielu budynków biurowych, centrów handlowych oraz dwóch ważnych obiektów realizowanych przy okazji turnieju UEFA EURO 2012, t.j. stadionu miejskiego we Wrocławiu i Stadionu Narodowego w Warszawie.

Mariusz Rutz jest członkiem Bawarskiej Izby Architektów w Monachium oraz Izby Architektów Rzeczpospolitej Polskiej.

Współpracownicy

» ZOBACZ WIĘCEJ OSÓB

WIADOMOŚCI: Mariusz Rutz RSS