REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Ludzie z branży: architektura, nieruchomości

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z

Michał Baryżewski

Arch-Deco, prezes, architekt
Michał Baryżewski - prezes, architekt, Arch-Deco - sylwetka osoby z branży architektonicznej

Wykształcenie

Architekt, absolwent Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych na kierunku Architektury Wnętrz, stypendysta Fundacji Fulbrighta na California State University w Long Beach.

Biogram

W 1989 roku wraz ze wspólnikiem, Zbigniewem Reszką, założył w Gdyni biuro architektoniczne Arch-Deco. Firma oferuje kompleksową obsługę projektową inwestycji budowlanych w zakresie architektury i wnętrz, począwszy od faz przygotowawczych inwestycji, po nadzorowanie i prowadzenie budowy, łącznie z zastępstwem inwestorskim i generalnym wykonawstwem. Biuro zatrudnia około 40 architektów. Szerokie spektrum działalności biura obejmuje projektowanie obiektów i zespołów mieszkaniowych, biurowych, usługowych, obiektów przestrzeni publicznej, skomplikowanych serwerowni, dużych szpitali czy unikalnych domów jednorodzinnych.

W ramach 30-letniej działalności Arch-Deco, Michał Baryżewski zaprojektował wiele nagradzanych i rozpoznawalnych budynków, m.in. siedzibę spółki Lotos w Gdańsku czy kompleks apartamentowy w Juracie, za który otrzymał nominację do Nagrody Unii Europejskiej im. Miesa van der Rohe. Projektował również budynek Gdyńskiej Szkoły Filmowej (nagroda I stopnia Budowla Roku 2015 oraz główna nagroda Eurobuild Awards 2015 w kategorii Projekt Architektoniczny), osiedle mieszkaniowe Nowe Orłowo (I nagroda „Czas Gdyni” w kategorii Architektura) czy Yacht Park na pirsie Dalmoru w Gdyni. Projekt domu jednorodzinnego autorstwa Arch-Deco zlokalizowany w Gdyni przy ul. Prusa został uznany za jeden z najlepszych domów jednorodzinnych w Polsce.

Michał Baryżewski jest członkiem Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP oraz Związku Polskich Artystów Plastyków. W 2013 roku został laureatem Honorowej Nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP.

 

Współpracownicy

» ZOBACZ WIĘCEJ OSÓB