REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Ludzie z branży: architektura, nieruchomości

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z

Mirosław Nizio

Nizio Design International , Założyciel, Architekt (ur. 1964)
Mirosław Nizio - Założyciel, Architekt, Nizio Design International  - sylwetka osoby z branży architektonicznej

Biogram

Mirosław Nizio studiował na wydziale architektury wnętrz i rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz w Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku, na kierunku Interior Design. W 1989 roku założył własną firmę designerską w Nowym Jorku. Zdobył szereg nagród i wyróżnień, m.in.: Glenn Boyles Memorial Rendering And Design w 1993 roku, Educational Foundation for the Design Industries in Interior Design w 1998 roku.

Jest architektem znanym głównie z projektów przestrzeni publicznych: muzeów, ekspozycji historycznych, wystaw, pomników pamięci, scenografii. Współtworzył i zrealizował wystawę główną Muzeum Powstania Warszawskiego, które przez 10 lat funkcjonowania stało się jedną z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych instytucji kulturalnych w Polsce. Działając na rynku amerykańskim i polskim, Mirosław Nizio opracował wiele projektów architektury wnętrz obejmującej biura, obiekty rekreacyjne, obiekty poprzemysłowe i rezydencje prywatne.

W 2002 roku Mirosław Nizio otworzył pracownię projektową na warszawskiej Pradze. Skupione wokół niej zespoły architektów zajmują się realizacją najważniejszych przestrzeni dla kultury w kraju, zapewniając całościową obsługę – od koncepcji, przez projekt wykonawczy, po nadzór autorski i realizację.

Dodatkowe informacje

Pracownia Mirosława Nizio znajduje się w zabytkowej kamienicy na warszawskiej Pradze, gdzie powstała także Galeria Nizio, której zadaniem jest wspieranie początkujących twórców, prezentowanie sztuki zaangażowanej społecznie, organizowanie spotkań, projekcji oraz innych aktywności – także dla dzieci i seniorów. W 2013 roku Mirosław Nizio założył designerską firmę Nizio Interior, zajmującą się produkcją unikatowych mebli.

WIADOMOŚCI: Mirosław Nizio RSS