×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ludzie z branży: architektura, nieruchomości

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z

Pierluca Roccheggiani

Estudio Lamela Polska, Dyrektor Zarządzający, Architekt (ur. 1970)
Pierluca  Roccheggiani - Dyrektor Zarządzający, Architekt , Estudio Lamela Polska - sylwetka osoby z branży architektonicznej

Biogram

Pierluca Roccheggiani – włosko-polski architekt, zdobył tytuł mgr inż. architekta na Uniwersytecie „La Sapienza” (Rzym). Specjalista w zakresie projektowania obiektów transportowych i sportowych w Polsce i Europie.

Od 2007 jest dyrektorem zarządzającym biura architektonicznego Estudio Lamela Polska w Warszawie.

Pierluca Roccheggiani uzyskał tytuł mgr inż. Architekta na Uniwersytecie „La Sapienza” w Rzymie w roku 1996, uzyskując 110 punktów na 110 możliwych.

W roku 1997 pracował w Madrycie w biurze architektonicznym Andres’a Perea’i. w roku 1998 otrzymał drugą nagrodę w konkursie EUROPAN 5 na projekt wielofunkcyjnego kompleksu w Namur w Belgii. W roku 2000 zdobył pierwszą nagrodę w konkursie ogłoszonym przez fundację Caja Madrid na projekt centrum kulturalnego w Vallecas.

Od roku 1999 współpracuje z Estudio Lamela w Madrycie, największym biurem architektonicznym w Hiszpanii.

W roku 2002 jako dyrektor projektu wygrał konkurs w formule „zaprojektuj i zbuduj” na rozbudowę lotniska OKĘCIE w Warszawie (Terminal 2 i nowy pirs). W związku z tym w roku 2003 przeniósł się do Polski aby nadzorować opracowywanie projektów budowlanego i wykonawczego, a także pełnienie nadzorów autorskich nad budową Terminalu 2, największej ówczesnej inwestycji w Polsce.

Od 2006 Pierluca Roccheggiani prowadził biuro projektowe Estudio Lamela Polska w Warszawie.  Został partnerem firmy w roku 2007.

Jako dyrektor zarządzający ELP wygrał szereg konkursów architektonicznych i brał udział w licznych realizacjach w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

Pierluca Rocheggiani należy do Związku Architektów Hiszpańskich ( COAM ) oraz Izby Architektów RP ( MA-1949 ).