Z projektowaniem związany od 2001 roku. W 2003 roku praktykował w Wydziale Architektury Miasta Poznania. W latach 2004 – 2006 pracował jako urbanista w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej i uczestniczył w tworzeniu planów zagospodarowania przestrzennego dla miasta Poznania. W 2006 roku rozpoczął pracę na stanowisku architekta w firmie JAKON. Już w roku 2008 został architektem prowadzącym w projektowaniu obiektów przemysłowo-biurowych. W 2011 uzyskał uprawnienia zawodowe. Od 2009 roku wspólnie z Tomaszem Borowiakiem stworzył grupę MODO.
Co zrobić z budynkami biurowymi, które stają się przestarzałe? Zmienić ich funkcję, wyburzyć, a może zmodernizować? Jak budować ich wartość?
Czy zawieranie dużych kontraktów i prowadzenie inwestycji komercyjnych staje się w dzisiejszych czasach trudne? Co czeka branżę architektoniczną w 2023 roku? Czy architekci mogą być jeszcze bardziej elastyczni? O tym rozmawiamy z Piotrem Chojarą, architektem i członkiem zarządu MODO Architektura.
W samorządach kuleje urbanistyka. Doskwiera także brak edukacji estetycznej. Współpraca władz lokalnych z inwestorami bywa szorstka, niezauważalny jest też udział społeczności lokalnej w kształtowaniu przestrzeni publicznej. Tymczasem architektura jest bardzo ważna, zwłaszcza dla kurortów, bo decyduje o tym, jak się w nich czujemy. Do takich m.in. wniosków doszli paneliści sesji 4 Design Days 2020 „Kurorty”.
Architekt FBT Pracownia Architektury i Urbanistyki
Architekt FBT Pracownia Architektury i Urbanistyki
Architekt Kazimierski i Ryba sp.j.
Architekt Kazimierski i Ryba sp.j.
Architekt PRC Architekci
Architekt, założyciel nsMoonStudio