Z wyróżnieniem ukończył liceum plastyczne na kierunku Form Użytkowych. Studiował architekturę na Politechnice Szczecińskiej, rysunek na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Designer, ekspert w projektowaniu dla biznesu, Dyrektor Generalny w firmie Robert Majkut Design - jednej z najbardziej cenionych firm branży kreatywnej w Polsce, współwłaściciel firmy, współtwórca marki i główny projektant w Whaletone Ltd.
Od 1994 roku zawodowo związany z projektowaniem: w latach 1994-1996 jako Dyrektor Artystyczny i Projektant w agencji reklamowej Signum oraz Perfect Studio; od 1996 zarządza własną firmą Robert Majkut Design (do 2003 roku funkcjonującą pod nazwą Progress Studio) i kieruje zespołem projektantów i architektów w zakresie projektów architektury wnętrz, wzornictwa przemysłowego i identyfikacji wizualnej. Do klientów RMD należą takie marki jak Tonsil, Multikino, Expander, Open Finance, Noble Bank, Alior Bank, PKO Bank Polski, Bank Pekao, Time Trend, Moliera 2 dla Valentino i Salvatore Ferragamo, chiński Orange Sky Golden Harvest, słoweński Kolosej i rosyjski Kronverk Cinema i Imax Nescafe.
Bogate doświadczenia Roberta Majkuta obejmują zarówno obszary związane z projektowaniem, (również w sferze sprzętu elektroakustycznego), z kreacją marek i tworzeniem zintegrowanych narzędzi zarządzania ich wizerunkiem, oraz z rynkiem dóbr luksusowych, co pozwoliło mu z sukcesem wykreować markę dla fortepianów Whaletone, będących rynkowym przełomem w branży muzycznej.
Robert Majkut był wielokrotnie wyróżniany za swoją pracę przez środowiska branżowe i dziennikarskie m.in. w 2004 roku utytułowany przez British Council wyróżnieniem „Rising Star” i w 2007 nominowany do Elle Style Awards w kategorii „dobry design”.
Na dniach poznamy nominowanych w plebiscycie Property Design Awards 2023. Zanim to jednak nastąpi przypominamy wnętrza komercyjne, które zgarnęły statuetkę w ubiegłych edycjach!
Nowy Europejski Bauhaus jednoczy różne środowiska z ambicją przemodelowania naszego sposobu życia w przyszłości. Rodzi się pytanie, czy świat architektury pełen stararchitektów i wciąż zauroczony efektem Bilbao, jest gotowy na ideę stworzoną przez urzędników - między innymi nad tym zastanawiali się uczestnicy debaty 4DD Online „Nowy Europejski Bauhaus motywuje i inspiruje!”.
Nie możemy doprowadzić do sytuacji, w której przedmioty staną się barierą społeczną w relacjach między ludźmi i „popłyniemy” w taki dystans, z którego nie będzie powrotu do tego stopnia, że będzie on barierą nieakceptowalną społecznie - tak o projektowaniu w dobie dystansu społecznego mówił w trakcie 4 Design Days Pre-Opening Online architekt i designer Robert Majkut.
Nowoczesne, bezdotykowe technologie i systemy są naszym sprzymierzeńcem w walce z pandemią. Czy staną się powszechne w miejscach pracy, na ulicach, w sklepach i domach? Odpowiedzi na te pytania przyniosły wiele ciekawych wniosków, których mogliśmy wysłuchać podczas dyskusji "Design. Nowa, bezdotykowa era", która odbyła się w trakcie 4 Design Days Pre-Opening Online (www.4dd.pl).
Architektura szybciej się zmienia pod wpływem pandemii niż zmian klimatycznych, bo - trochę inaczej niż globalne ocieplenie - dotyka nas osobiście. Dziś stadion czy kościół stają się szpitalem, więc wiemy, że budynki muszą być elastyczne. Wszyscy szukamy spokoju i izolacji, ale musimy też kontaktować się ze współpracownikami. Dlatego architekci powinni zdefiniować na nowo funkcjonalność budynków. Do takich m.in. wniosków doszli prelegenci sesji inauguracyjnej 4DD (www.4dd.pl).
Dyrektor Zarządzający, Architekt Estudio Lamela Polska
Właściciel, Architekt Studio S - Biuro Architektoniczne Michał Szymanowski
Założyciel, Architekt KWK Promes
Partner, Architekt Sud Architectes Polska
Współwłaściciel, Architekt Ultra Architects
Współwaściciel, Architekt Ultra Architects