- architekt, prowadzący działalność zawodową jako projektant i dydaktyk, jest również wydawcą miesięcznika Architektura & Biznes oraz wykładowcą na wyższych uczelniach m.in. na Politechnice Białostockiej, Krakowskiej Akademii im. A. F. Modrzewskiego, Politechnice Lubelskiej.
Członek Saksońskiej Akademii Sztuki (Sächsische Akademie der Künste); praca w Jury konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych; jest laureatem wielu konkursów krajowych (ok.80-ciu) i zagranicznych (ok.10-ciu) w tym dla wielu prestiżowych budynków użyteczności publicznej jak np. Biblioteka Jagiellońska, Filharmonia w Łodzi, Opera w Krakowie, Nordbahnhof w Berlinie.
Wśród realizacji znajdują się również obiekty dydaktyczne wyższych uczelni, szkół średnich, banków, kościołów, obiektów usługowych i zespołów mieszkalnych.
Wielokrotnie publikowany w krajowych i zagranicznych czasopismach, publikacjach książkowych w tym w „Światowy Atlas Architektury”, „Encyklopedia Architektury Europejskiej” (Paryż), „Spis Architektów Świata” (Japonia), „Domus”, „Bauwelt”, “Arkitektiilehti”, „Deutsches Architektenblatt”, „Architektura i Biznes” i inne.
Uczestnik indywidualnych i zbiorowych wystaw krajowych i zagranicznych (m.in. Korea, Wenecja, Drezno, Berlin, Paryż itp.); jest również laureatem wielu prestiżowych nagród przyznawanych za całokształt twórczości lub za pojedyncze realizacje jak np. Nagroda Honorowa SARP, Nagroda Fundacji Alfred Toepfer Stiftung F.V.S. im. Fritza Schumachera - Hamburg, Nagroda Ministra Infrastruktury za wybitne osiągnięcia, nagrody za najlepsze realizacje i inne.
Miasta stają się magicznymi miejscami wtedy, gdy ludzie, ulice, place, parki i budynki łączą się w emocjonalną całość. Jak zaprojektować taką więź? Na pewno nic nie dadzą rysowane cyrklem diagramy szybkich ścieżek, bo 15-minutowe miasto to na razie tylko cudowne marzenie.
Pozwólmy przywrócić sens definicji określającej architekturę jako sztukę organizującą dla nas przestrzeń - przekonuje Romuald Loegler, prezes zarządu, Atelier Loegler Architekci, prelegent 4 Design Days 2023 (26-29 stycznia 2023, MCK w Katowicach, www.4dd.pl).
Dziś rozwój miast dokonuje się nie tyle poprzez rozwój terytorialny, ale poprawę tego, co już istnieje. O różnych rozwiązaniach debatowaliśmy podczas 4 Design Days.
Architekt, miejsce, użytkownik – co i kto wyznacza dziś trendy w architekturze? Ponadczasowe projekty – czyli jakie? To pytania, na których odpowiedzi szukały prawdziwe gwiazdy architektury. Zobacz fotorelację z sesji Architektura. Daleko od schematów.
- Ludzie chcą robić biznes, ale musimy się zastanowić, kto będzie chciał oglądać nasze przedmieścia, które co 15-20 lat trzeba remontować albo wyburzać – przestrzegał architekt Renato Rizzi podczas inaugurującego drugi dzień 4 Design Days panelu dyskusyjnego.
Prezes Zarządu, Projektant BULANDA MUCHA Architekci
Właściciel UGO architecture
Prezes, Generalny Projektant AGG – Architekci Grupa Grabowski Sp. z o.o.
Wiceprezes, Generalny Projektant AGG – Architekci Grupa Grabowski Sp. z o.o.
Prezes Atelier Loegler Architekci Sp. z o.o.
Generalny Architekt, Właściciel Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o.