×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ludzie z branży: architektura, nieruchomości

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z

Stanisław Sipiński

Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich Sp. z o.o., Główny Projektant Prezes Zarządu (ur. 1957)
Stanisław Sipiński - Główny Projektant Prezes Zarządu, Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich Sp. z o.o. - sylwetka osoby z branży architektonicznej

Wykształcenie

Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej Wydziału Budownictwa Lądowego, Instytutu Architektury i Planowania Przestrzennego. W 1981 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera architekta w zakresie architektury.

Od 1989 roku prowadzi działalność dydaktyczną na Politechnice Poznańskiej, a od roku 2007 na Uniwersytecie Artystycznym. Ponadto od 2010 roku jest kierownikiem Pracowni Projektowania Architektonicznego III na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

W 1999 roku uzyskał tytuł doktora nauk technicznych w zakresie architektury i urbanistyki, nadany uchwałą Rady Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej. Rozprawa doktorska nosiła tytuł.: „Elementy logistyczne w projektowaniu architektonicznym a ocena sprawności eksploatacji budynku”.

W 2012 roku Rada Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu nadała Stanisławowi Sipińskiemu tytuł doktora habilitowanego sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej – sztuki projektowe na podstawie oceny ogólnego dorobku artystycznego i przedstawionej rozprawy habilitacyjnej pt.: „Sztuka łączenia przestrzeni”.

Biogram

W latach 1982 – 1988 pracował na stanowisku projektanta w pracowni Inwestprojekt. 1988 – 1992 był zatrudniony w ARI Sp. z o.o. . Od 1993 roku prowadzi, wspólnie z żoną dr hab. inż. arch. Ewą Pruszewicz-Sipińską, prof. nadzw. PP, autorską Pracownię Architektoniczną.

Obiekty zrealizowane na podstawie projektów wykonanych w Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich Sp. z o.o. od 1993 roku, łącznie 58 obiektów, ok. 600 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym 4 obiekty mostowe, szpitale, obiekty mieszkalne wielorodzinne, biurowe, centra handlowe, obiekty liniowe.

 

Dodatkowe informacje

Nagroda International Property Awards 2014 in the category of Mixed-use Architecture for Poland with Towarowa 41 Residential Building

Nagroda Gazela Biznesu 2012 przyznawana przez Dziennik „Puls Biznesu” dla grona najdynamiczniej rozwijających się firm;

Nagroda International Property Awards 2011 Best Office Architecture 5* za obiekt Skalar Office Center, konkurs organizowany przez Google i Bloomberg Television;

Tytuł „Budowa Roku 2009” Nagroda I stopnia przyznany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa za projekt Centrum Handlowo-Rozrywkowe Galeria Malta w Poznaniu;

Wyróżnienie w konkursie Platynowe Wiertło 2009 za projekt Centrum Handlowo-Rozrywkowe Galeria Malta, Poznań, ul. abpa Antoniego Baraniaka 8, nagrodzony Platynowym Wiertłem w kategorii Budownictwo Komercyjne;

UPRAWNIENIA:

1986 r. - uprawnienia budowlane, nadane decyzją Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu o stwierdzeniu przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności architektonicznej nr 158/86/Pw.

Kwalifikacje konserwatorskie wydane przez WKZ w 1996 roku, w zakresie wykonywania projektów w specjalności architektonicznej w obiektach zabytkowych i strefie ochrony konserwatorskiej.

2002 r. - tytuł rzeczoznawcy budowlanego w specjalności architektonicznej do projektowania.

Członek Izby Architektów, Stowarzyszenia Architektów RP, oraz Wielkopolskiej Izby Budownictwa.

 

WIADOMOŚCI: Stanisław Sipiński RSS