architekt, absolwent Politechniki Śląskiej, doktorat 2009
Projektant, dydaktyk, pracownik naukowy, dr inż. arch. założyciel grupy badawczej urbanmodel.org.
Wcześniej doświadczenia projektowe w Hahn Helten Architekten, Aachen, Niemcy, oraz Glenn Howells Architects, Birmingham, Wielka Brytania a także An Archi Group, Gliwice
członek Śląskiej Izby Architektów, od 2009-go roku adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Katedrze Urbanistyki i Planowania Przestrzennego, na stałe łączy pracę zawodową z dydaktyką, od 2016 roku założyciel grupy badawczej URBANMODEL www.urbanmodel.org zajmującej się modelami miejsca zamieszkania,
Autor i współautor conajmniej kilkudziesięciu projektów domów jednorodzinnych oraz budynków użyteczności publicznej, laureat i uczestnik konkursów architektonicznych. Autor, współautor oraz redaktor kilku książek oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych w dziedzinie urbanistyki i architektury w języku polskim i angielskim, twórca serii warsztatów dla dzieci i młodzieży z serii ‘Zbudujmy razem osiedle’, uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej, w 2015 Tomasz Bradecki w gronie najlepszych architektów przed 40-tką wg magazynu propertydesign.pl.
Ważniejsze projekty i realizacje: rozbudowa 4-gwiazdkowego hotelu Diament w Zabrzu, przebudowa budynku Portowa 8 w Gliwicach, przebudowa ulicy Akademickiej w Gliwicach
pasjonat urbanistyki, architektury oraz sportu w tym wspinaczki, specjalizacja : projektowanie architektury, projektowanie urbanistyczne, projektowanie obiektów sportowych
Gliwicki samorząd rozstrzygnął konkurs na koncepcję zielonej alei rekreacyjnej pomiędzy ulicami Kochanowskiego i Toruńską. - Chcemy, aby powstała nowa miejska przestrzeń tworząca Park Południowy – otwarta dla wszystkich gliwiczan, spełniająca oczekiwania osób w różnym wieku - podkreślał Mariusz Śpiewok, zastępca prezydenta Gliwic.
- Dyskusja o standardach mieszkaniowych, o tym, jakie powinny być zarówno mieszkania, jak również tereny mieszkaniowe, jest bardzo istotna - zauważał arch. Tomasz Bradecki, prodziekan ds. współpracy i rozwoju, Wydział Architektury, Politechnika Śląska.
Gdzie leży granica pomiędzy dobrą, a ekstremalną intensyfikacją zabudowy mieszkaniowej? Jakie skutki będą miały nowe przepisy dotyczące budowy domów bez pozwolenia? Jak pandemia zmieniła nasze oczekiwania, co do przestrzeni mieszkalnej i nakręciła koniunkturę mieszkaniową? Rozmawiamy z arch. Tomaszem Bradeckim, prodziekanem ds. współpracy i rozwoju Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej oraz prelegentem 4 Design Days (27-30 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach).
W Gliwicach, na terenie tamtejszego Przedsiębiorstwa Zagospodarowania Odpadów, w bezpośrednim sąsiedztwie zrekultywowanej kwatery zutylizowanych śmieci, która teraz jest porośniętym zielenią wzniesieniem, powstanie nietypowy obiekt spod kreski Studia BB Architekci.
Czy kwarantanna jest wyzwaniem dla architektów, gdy na co dzień pracuje się z zespołem? Dystans społeczny może stać się nową "normalnością" w miejscu pracy? Czy po pandemii architektura może zwrócić się ku nowym problemom? O tym mówią Barbara Uherek-Bradecka i Tomasz Bradecki, architekci i właściciele studia BB Architekci.
Projektant i Wspólnik Open Architekci
Projektant i Wspólnik Open Architekci
Dyrektor Generalny Majkut Design
Projektant Pracownia Architektoniczna 1997 sp. z o.o.
Vice Prezes Zarządu, Współwłaściciel, Architekt-Partner APA Wojciechowski Architekci
Prezes Zarządu, Współwłaściciel, Architekt-Partner APA Wojciechowski Architekci