×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ludzie z branży: architektura, nieruchomości

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z

Tomasz Wuczyński

Plus Architekci, Architekt, właściciel (ur. 1975)
Tomasz Wuczyński - Architekt, właściciel, Plus Architekci - sylwetka osoby z branży architektonicznej

Wykształcenie

Związany z architekturą od 1995 r., w którym rozpoczął studia na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej. Stypendysta University of Detroit School of Architecture. Uczeń Stefana Kuryłowicza, który do dzisiaj pozostaje dla niego autorytetem.

Biogram

Pierwsze szlify w zawodzie zdobywał jako architekt w APA Kuryłowicz & Associates. Po trzech latach rozpoczął pracę nad swoimi projektami, jako wspólnik w pracowni PDV Architekci. Od 2009 roku jest właścicielem studia Grupa Plus - obecnie Grupa Plus Architekci.

Powtarza za Louisem Sullivanem, że to forma podąża za funkcją. Projektuje oszczędnie, wytykając wielu dzisiejszym projektom zbytnią widowiskowość i brak powściągliwości. Podziwia architektów japońskich i ich niesamowitą zdolność do zabudowywania najmniejszych dostępnych powierzchni.

Lubi klientów świadomych i wymagających. Otwarty na dialog, projektuje do skutku, twierdząc, że zawsze da się pogodzić oczekiwania inwestora i wizję architekta.

Z głową przepełnioną designerskimi wizjami, twardo stąpa po ziemi. Zajmowane stanowiska pozwalają mu zdobywać dodatkowe doświadczenie i praktyczną wiedzę na temat rynku: jest członkiem Rady Nadzorczej AWBUD SA, przez dwa lata był również dyrektorem zarządzającym hotelu Poziom 511.

WIADOMOŚCI: Tomasz Wuczyński RSS