×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ludzie z branży: architektura, nieruchomości

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z

Wojciech Popławski

OP Architekten, współzałożyciel
Wojciech Popławski - współzałożyciel, OP Architekten - sylwetka osoby z branży architektonicznej

Wykształcenie

Absolwent Wydziału Architektury PB. Praktykę zawodową odbywał w Wiedniu w biurze prof. Herberta Müllera-Hartburga, gdzie brał udział w projekcie i realizacji rewitalizacji centrali Deutsche Bank w Lipsku.

Biogram

Współpracował z architektem Tadeuszem Spychałą w Wiedniu m.in. przy projektach PZU Tower i hotelu InterContinental w Warszawie. Członek Izby Architektów RP.

Wspólnie z Andrzejem Orlińskim założył pracownię architektoniczną OP Architekten w Wiedniu (2004) i Warszawie (2008).

Dodatkowe informacje

Projekt rewitalizacji dwóch kamienic LePalais przy ul. Próżnej 7/9 otrzymał nagrodę PZiTB „Budowa Roku 2013” w kategorii rewitalizacji w Warszawie oraz CEE Quality Award 2013 za Inwestycję Roku w Warszawie. Projekt hotelu Andel’s w Łodzi otrzymał kilkanaście nagród za architekturę, m.in. European Hotel Design Awards 2009 w Londynie za najlepszą adaptację budynku na funkcję hotelu, Contract Interior Awards 2010 w Nowym Jorku i nagrodę specjalną MIPIM Awards 2010 w Cannes; został też nominowany do nagrody roku 2010 SARP oraz do Mies van der Rohe Prize 2011.

WIADOMOŚCI: Wojciech Popławski RSS