×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ludzie z branży: architektura, nieruchomości

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z

Zbigniew Reszka

Arch-Deco, prezes, architekt
Zbigniew Reszka - prezes, architekt, Arch-Deco - sylwetka osoby z branży architektonicznej

Wykształcenie

Absolwent Politechniki Gdańskiej na wydziale Architektury, wieloletni członek i aktywny działacz Stowarzyszenia Architektów Polskich (był członkiem Prezydium Zarządu Głównego oraz Wiceprezesem Zarządu Głównego w Warszawie) oraz Pomorskiej Izby Architektów.

Biogram

Jest prezesem gdyńskiego biura architektonicznego Arch-Deco, które założył w 1989 roku wraz ze wspólnikiem, Michałem Baryżewskim. Obecnie zatrudnia ono około 40 architektów, a jego działalność obejmuje takie pola, jak projektowanie obiektów i zespołów mieszkaniowych, biurowych, usługowych, obiektów przestrzeni publicznej, skomplikowanych serwerowni, dużych szpitali czy unikalnych domów jednorodzinnych.

 Zbigniew Reszka był wielokrotnie nagradzany za swoją pracę, m.in. Honorową Nagrodą SARP za wybitną twórczość architektoniczną (wspólnie z Michałem Baryżewskim). Otrzymał nominację do Nagrody Unii Europejskiej im. Miesa van der Rohe za kompleks apartamentowy w Juracie, nagrodę I stopnia Budowla Roku 2015 oraz główną nagrodę Eurobuild Awards 2015 (w kategorii Projekt Architektoniczny) za budynek Gdyńskiego Centrum Filmowego, I nagrodę „Czas Gdyni” Architektura za projekt zespołu usługowo-mieszkaniowego Nowe Orłowo i wiele innych. Jest również laureatem nagrody Polskiego Herkulesa przyznawanej przez magazyn Builder. Projekt domu jednorodzinnego autorstwa Arch-Deco zlokalizowany w Gdyni przy ul. Prusa został uznany za jeden z najlepszych domów jednorodzinnych w Polsce. 

 

Współpracownicy

» ZOBACZ WIĘCEJ OSÓB

WIADOMOŚCI: Zbigniew Reszka RSS