×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Allplan z koncepcją dworca kolejowego w Bydgoszczy

  • Autor: Property Design
  • 15 sty 2014 08:23
  • Aktualizacja: 15 sty 2014 08:39
Allplan z koncepcją dworca kolejowego w Bydgoszczy

Spółka Allplan z Bydgoszczy zaprojektowała nowy dworzec kolejowy w Bydgoszczy. Jest już pozwolenie na budowę, a prace mają rozpocząć się z II kwartale 2014 roku. Allplan przewidział szereg nowych rozwiązań funkcjonalnych dla osób niepełnosprawnych, w tym dla niewidomych i niedowidzących.

REKLAMA

Przewidziane są m.in. windy wyposażone w system głosowy i oznaczenia w języku Braille’a; schody ruchome; ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących; oznaczenia wizualne. Obsługa podróżnych w kasach biletowych odbywać się będzie na poziomie -1. Lokale handlowo-usługowe znajdą się na trzech poziomach obiektu (-1; 0; 1). Na poziomie 3 zaplanowano pomieszczenia biurowe.

Podróżni będą mogli korzystać z parkingu przy dworcu i z przestrzeni rekreacyjnej wokół budynku.

Całościowy koszt inwestycji w nowy dworzec w Bydgoszczy to ok. 197 mln zł. Założenia projektowe przewidują, oprócz przebudowy budynków, gruntowną modernizację przejścia podziemnego wraz z peronami i uporządkowanie przestrzeni wokół stacji. Przebudowany dworzec zostanie udostępniony pasażerom pod koniec 2015 roku. Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Bydgoski Allplan specjalizuje się w opracowaniach urbanistycznych, projektach użyteczności publicznej, a także zabutkowych oraz obiektach ochrony zdrowia i oświatowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie