×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Archi-Bud zaprojektował kompleks widowiskowo-sportowy w Zaniemyślu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 cze 2014 14:34
Archi-Bud zaprojektował kompleks widowiskowo-sportowy w Zaniemyślu

PKOB Wegner podpisał w kwietniu umowę z Gminą Zaniemyśl na wykonawstwo obiektu sportowego połączonego łącznikiem z istniejącym Zespołem Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Zaniemyślu (woj. wielkopolskie).

REKLAMA

W ramach przedsięwzięcia, którego koszt wyniesie 6,8 mln zł, zrealizowana zostanie hala widowiskowo-sportowa o powierzchni 3,4 tys. mkw. Kompleks zaprojektowało biuro Archi-Bud z Przeźmierowa, a termin realizacji prac wyznaczono na sierpień 2016 r. 

Obiekt zostanie postawiony na w sąsiedztwie zespołu szkolnego i boiska. Składać się będzie z części głównej – halowej, spełniającej podstawową funkcję sali sportowo-gimnastycznej oraz z dwukondygnacyjnej części pomocniczej połączonej przeszklonym łącznikiem o lekkiej systemowej konstrukcji ramowo-metalowej z istniejącym budynkiem szkoły.

Część pomocnicza w parterze zawierać będzie pomieszczenia socjalne: szatnie, sanitariaty z natryskami, magazyny, pomieszczenia dla nauczycieli i trenerów, siłownię. Z kolei na piętrze zlokalizowano część komercyjną, w której zlokalizowano: salę fitness, salę do gimnastyki korekcyjnej, gabinet odnowy biologicznej, saunę, salkę wykładową oraz sanitariaty i pomieszczenia pomocnicze z przeznaczeniem na magazyny, salki.

W dwukondygnacyjnej części zewnętrznej (skrajnej) zaprojektowano na parterze m.in. foyer, szatnie i kasy, sanitariaty, komunikację, kotłownię oraz pomieszczenia magazynowe, a na piętrze pokój komentatorów oraz loże i antresolę.

Płyta sportowa będzie posiadać wymiary 44 m x 22,5 m. Natomiast widownia przeznaczona będzie dla ponad 200 miejsc siedzących.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie