×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Art Norblin zaprasza po pracy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 cze 2015 16:17
Art Norblin zaprasza po pracy
Bio Bazar w Art Norblin

Tereny dawnej Fabryki Norblina już dziś są tętniącym życiem sercem miasta. W okresie wakacyjnym BioBazar inicjuje dwie nowe akcje – Miejskie Ogrody i Piątki po Pracy. Działania te wpisują się w koncepcję funkcjonalną tego miejsca po rewitalizacji, które, jako nowy kwartał miasta stanie się miejscem spotkań i życia towarzyskiego oraz kulturalnego Warszawy.

REKLAMA

Od 19 czerwca BioBazar zaprasza również w piątki po pracy – od godziny 16.00 do 21.00 można przyjechać, zrobić zakupy oraz spróbować certyfikowanych ekologicznie produktów i dań. Jednocześnie to ciekawy sposób na spędzenie wieczoru na mieście ze znajomymi, z którymi można spróbować wspólnego gotowania w ramach „Gotuj tu i teraz” – miejsca gdzie, po zrobieniu zakupów na BioBazarze, w piątkowe wieczory będzie można coś ugotować i zjeść na miejscu. 

Miejskie Ogrody to inicjatywa sprzyjająca spędzaniu wolnego czasu na terenie dawnej Fabryki Norblina. Specjalnie stworzona przestrzeń z miękką, zieloną trawą, strefą relaksu, huśtawkami dla dzieci, stołami przy których można wygodnie spróbować m.in. dań z DEMO Marcina Jabłońskiego – znanego z programu Top Chef szefa kuchni, którego rodzice są jednymi z pierwszych, biobazarowych wystawców. Przy jednym z ogrodów (przy hali nr 4) znajduje się wędzarnia, której wyrobów można spróbować na miejscu, lub kupić do domu.

Nowe inicjatywy – Piątek Po Pracy, Miejskie Ogrody i Gotuj tu i teraz – wpisują się w koncepcję funkcjonalną rewitalizacji dawnych terenów Fabryki Norblina. Projekt, którego uruchomienie zaplanowane jest na początek 2018 roku, zakłada stworzenie wyjątkowego miejsca, funkcjonującego 24h na dobę, zintegrowanego z przestrzenią miejską, z unikalnymi konceptami handlowymi.

Kluczową częścią projektu jest otwarta przestrzeń publiczna, czyli tzw. uliczka Norblina pełna kawiarenek, sklepów i galerii sztuki z zabytkowymi budynkami, które będą również przestrzenią ekspozycji kompleksów maszyn wpisanych do rejestru zabytków. Wielofunkcyjny kompleks przy skrzyżowaniu ulic: Żelaznej i Prostej; będzie miejscem tętniącym życiem nie tylko w godzinach pracy biur, ale również później – destynacją dla spotkań w gronie przyjaciół i najbliższych, swoistą oazą w centrum miasta.

Koncepcję komercjalizacji terenów dawnej Fabryki Norblina wdraża specjalnie stworzony zespół projektowy złożony z przedstawicieli Inwestora – Grupy Capital Park oraz agencji: Blue Ocean Investment Group (BOIG) i Mediadem Consulting.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie