×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

BEMM Architekci zaprojektują przebudowę szkoły przy ul. Różanej

  • Autor: Propertydesign.pl
  • Opublikowano: 18 maj 2015 13:11
  • Zaktualizowano: 18 maj 2015 13:17
BEMM Architekci zaprojektują przebudowę szkoły przy ul. Różanej
fot. Zespół Szkół Specjalnych nr 99

Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta powierzył pracowni BEMM Architekci zaprojektowanie przebudowy kompleksu Zespołu Szkół Specjalnych nr 99 przy ulicy Różanej w Warszawie.

REKLAMA

Projektowanie powinno zostać zakończone do października br., a prace budowlane w 2019 r.  Szkołę powszechną przy ul. Różanej wybudowano w latach 1935-1937, w ramach programu opracowanego za prezydentury Stefana Starzyńskiego i obejmującego realizację sieci szkół miejskich.

Do dziś zachowała się na elewacji szkoły charakterystyczna syrenka warszawska. Szkoła według projektu architekta Juliusza Żurawskiego była obiektem w stylu modernistycznym, powstałym na zagłębionym terenie o zróżnicowanym planie i bryle. Mieściły się tu trzy szkoły powszechne.

Po drugiej wojnie światowej, w latach 50. XX wieku do stosunkowo niezniszczonego budynku dobudowano nowe skrzydło.

Obecna  inwestycja zakłada racjonalne zagospodarowanie budynku, pozwalające na funkcjonowanie dwóch placówek: Zespołu Szkół Specjalnych nr 99 oraz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 1.

Zespół Szkół Specjalnych nr 99 to placówka zaspokajająca potrzeby dzieci z autyzmem, dzieci upośledzone w stopniu lekkim i umiarkowanym, w placówce prowadzony jest również zespół rewalidacyjno-wychowawczy dla dzieci z upośledzeniem w stopniu głębokim.

Przebudowa zwiększy powierzchnię wyłącznie do dyspozycji ZSS z samodzielnym wejściem do budynku (utworzenie około 20 oddziałów dla 96 uczniów). Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 1 - w placówce z internatem dla części uczniów uczyć się będzie młodzież w gimnazjum i liceum ogólnokształcącym. Stworzone zostanie miejsce dla 308 uczniów w 12 oddziałach licealnych i 7 oddziałach gimnazjalnych oraz 36 miejsc w hostelu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie