REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Bydgoszcz konsultuje z mieszkańcami Młyny Rothera

  • Autor: bydgoszcz.pl
  • 10 kwi 2014 11:22
Bydgoszcz konsultuje z mieszkańcami Młyny Rothera
Młyny Rothera w Bydgoszczy, fot. Nizio Design International

Bydgoszcz będzie miała swoje centrum nauki - Młyny Rothera. Aby w pełni zadowolić oczekiwania mieszkańców, władze miasta zachęcają bydgoszczan do przekazywania swoich uwag odnośnie projektu. Centrum Kulturowe w Młynach Rothera projektuje pracownia Nisio Design International.

REKLAMA

- Młyny Rothera jako Centrum Kulturowe mają służyć jak najszerzej mieszkańcom i gościom. Chcemy, aby był to projekt ponadczasowy i ponadregionalny. Dlatego tak ważny jest dla nas głos bydgoszczan, w szczególności środowisk kulturalnych i naukowych. Zachęcamy do zabrania głosu w tej sprawie. Wszystkie uwagi, przesłane pod wskazany adres mailowy, zostaną przekazane zespołowi architektów – wyjaśnia prezydent Rafał Bruski.

W Młynach Rothera miałoby się mieścić centrum, zbliżone do warszawskiego Centrum Nauki Kopernik – czyli miejsca popularyzującego naukę poprzez możliwość jej dotknięcia (np. modele fizyczne i chemiczne) i przeprowadzenia doświadczeń oraz eksperymentów.

Architekci z Nizio Design Internatinal zakładają, że proces opracowania wstępnej koncepcji Młynów Rothera potrwa do czterech miesięcy, z czego pierwsze dwa miesiące mają być przeznaczone na różne formy konsultacji. Po uwagach zebranych od mieszkańców, podsumowany projekt zostanie przekazany firmie Business & Culture, która będzie wspierać architektów z Nizio Design International w przygotowaniu koncepcji. Eksperci z obu tych firm rozpoczęli już cykl spotkań z przedstawicielami środowisk kulturalnych, naukowych i gospodarczych oraz stowarzyszeniami i związkami.

Wszelkie uwagi i pomysły dotyczące zagospodarowania obiektu można zgłaszać do 30 kwietnia 2014 r. - szczegóły na www.bydgoszcz.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie