×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Chcą uatrakcyjnić strefę przemysłową Papiernia

  • Autor: Onet.pl
  • 30 maj 2014 11:39
Chcą uatrakcyjnić strefę przemysłową Papiernia
fot. Fotolia

Strefa ma powierzchnię 19 ha, istnieje tam już kilkanaście zakładów i małych firm usługowych. Dotąd dojazd do strefy był trudny od strony węzła komunikacyjnego, który stworzą niedługo dwie obwodnice Augustowa i Suwałk. Urząd Miejski w Suwałkach (Podlaskie) chce podnieść atrakcyjność strefy przemysłowej Papiernia, by przyciągnąć nowych inwestorów. Trwa modernizacja strefy - czytamy w portalu Onet.pl.

REKLAMA

Pierwszy etap modernizacji zakończył się dwa lata temu. W wyniku kolejnych inwestycji powstanie w sumie blisko 2 km nowych dróg, 2 km kanalizacji sanitarnej, oświetlenie na 3 km dróg, 1 km linii kablowych oraz 1,5 km wodociągów - podaje portal Onet.pl.

- Od momentu, kiedy rozpoczęliśmy modernizację strefy, powstają tam nowe firmy i jest ciągłe zainteresowanie nowymi inwestycjami – powiedział asystent prezydenta Suwałk Kamil Sznel. Dodał, że niedługo miasto rozpocznie cykl przetargów na sprzedaż działek pod działalność usługowo-handlową.

Jak donosi Onet.pl, projekt modernizacji strefy jest finansowany z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Litwa 2007-2013. Projekt realizowany jest przy współpracy z miastem Alytus, który realizuje podobne przedsięwzięcie na Litwie. Modernizacja strefy przemysłowej Papiernia to koszt ponad 8 mln zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie