REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dlaczego architektura krajobrazu jest tak ważna?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 mar 2014 14:12
Dlaczego architektura krajobrazu jest tak ważna?
Wystawa Landscape Architecture podczas warsztatów Urban Laboratory

Wystawa odbędzie się w ramach polsko-szwajcarskich warsztatów Urban Laboratory. Pokaże jak ważna jest architektura krajobrazu, jak wpływa na środowisko naturalne, a także sposób, w jaki podchodzą do niej użytkownicy - mieszkańcy miast.

REKLAMA

Wernisaż zaplanowano na 8.04.2014 r. o godz. 18:00 – z wykładem architekta krajobrazu Moniki Schenk z biura Hager Partner Landscape ze Szwajcarii.

Architektura krajobrazu nieustannie wpływa na środowisko naturalne, a także na sposób w jaki do niego podchodzimy. Ta nowoczesna dyscyplina, której początki sięgają 1800 roku, intensywnie zmieniała się na przestrzeni dwudziestego wieku. Obecnie przeżywa ona spektakularny boom i zaczyna być postrzegana jako istotne zagadnienie, zajmując ważne miejsce w społecznym dyskursie. Wystawa ukazuje bogactwo, różnorodność oraz złożoność tej fascynującej dziedziny.

Pierwsza sekcja poświęcona jest teorii i historii – stanowi podstawę ideologiczną wystawy. Odwiedzający zapraszani są do odkrywaniahistorii ogrodów, oraz ważnej roli, jaką odegrali pionierzy szwajcarskiej architektury krajobrazu. Można zapoznać się również z kluczową rolą wystaw narodowych, m. in. niedawnych Ogrodów Lozanny – pasjonującego międzynarodowego festiwalu projektów ogrodów miejskich.

Druga sekcja – trzon Szwajcarskich Śladów w Architekturze Krajobrazu – skupia się na najważniejszych opracowaniach architektury krajobrazu. Ostatnia sekcja, „nowa fala”, prezentuje prace młodego pokolenia architektów krajobrazu. Wybrane przykłady mają na celu podkreślić znaczenie zawodu, który całkowicie zmienia naszą przestrzenną, wizualną i społeczną rzeczywistość.

Na wystawę zaprasza SARP Warszawa. Wystawa czynna: 8-22.04.2014 r. w godzinach otwarcia WAPW.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie