×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Drewno doda szlachetności

  • Autor: propertydesign.pl
  • 24 kwi 2014 11:34
Drewno doda szlachetności
W tym miejscu powstanie nowoczesny obiekt biurowy – leśniczówki i lecznicy zwierząt leśnych, foto: SZRM

Na warszawskim Wawrze w miejscu starego budynku gospodarczego powstanie nowoczesny obiekt leśniczówki i lecznicy zwierząt leśnych. Za projekt architektoniczny odpowiada Sawa-Tech Projektowanie-Wykonawstwo.

REKLAMA

Inwestycja zlokalizowana jest w Warszawie przy ul. Korkowej 170, na działce na terenie Lasu Miejskiego „Jana III Sobieskiego”. Obecnie na terenie działki usytuowany jest obiekt kubaturowy umiejscowiony w centralnej części działki. Stan istniejącego budynku gospodarczego można określić jako zły m.in. dlatego, że budynek od dłuższego czasu nie był używany. W jego miejsce powstanie nowoczesny budynek leśniczówki i lecznicy zwierząt leśnych.

Powstanie obiekt autorstwa Sawa-Tech Projektowanie-Wykonawstwo o prostej formie architektonicznej, charakterystycznej dla zabudowy niskiej. Nowopowstały budynek będzie parterowy z poddaszem użytkowym pod dachem dwuspadowym z mansardami i oknami połaciowymi doświetlającymi pomieszczenia biurowe na poddaszu. Rzut budynku na planie L z wyraźnym podziałem funkcji na część biurową i weterynarię, połączone w poziomie parteru. Materiały elewacyjne takie jak: drewno, szkło, metal oraz tynki o wysokim standardzie nadadzą budynkowi szlachetny wygląd. Realizacja obiektu została podzielona na prace podstawowe oraz uzupełniające.

Prace podstawowe obejmują wykonanie w pełni funkcjonalnej części służącej rehabilitacji zwierząt wraz z pomieszczeniami pomocniczymi (gabinetem weterynaryjnym, magazynem leków, pom. socjalnymi, magazynem pasz, pomieszczenie odchowalni zwierząt) tak, aby cześć ta mogła funkcjonować samodzielnie. W drugim etapie inwestycji powstanie część administracyjno-biurowa. Budynek będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych.

9 kwietnia br. miało miejsce wprowadzenie na budowę obiektu Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Marysieńka przy ul. Korkowej 170 wykonawcy – firmy WIMAKS Toczyłowski Dariusz. Prace rozpoczną się po 15 kwietnia. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji ma nastąpić do 31 października 2014 roku. Wykonawca otrzyma za wykonane prac kwotę 2.200.857,56 złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie