REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dworzec Centralny znów się zmieni

  • Autor: propertydesign.pl
  • 31 mar 2014 14:55
Dworzec Centralny znów się zmieni
Wizualizacja Dworca Centralnego, fot. PKP S.A., SUD Architekt Polska
Dworzec Centralny znów się zmieni
Dworzec Centralny znów się zmieni
Dworzec Centralny znów się zmieni

PKP S.A. kontynuuje modernizację Dworca Centralnego w stolicy. Budynek przejdzie estetyzację hali głównej i części podziemnych galerii.

REKLAMA

Modernizacja Dworca Centralnego zostanie wykonana zgodnie z koncepcją opracowaną przez renomowaną pracownię SUD Architekt Polska Sp. z o.o. Właśnie ruszył przetarg na wybór wykonawcy prac projektowych.

– Największą zmianą jaka zajdzie na dworcu będzie nowa aranżacja hali głównej. Znikną szklane kubiki, dzięki czemu zwiększy się potencjał komercyjny budynku. Zamiast dotychczasowych obiektów, na hali pojawi się antresola, na którą z poziomu „0” będzie można dotrzeć schodami ruchomymi. Dzięki planowanemu zabiegowi pasażerowie będą mogli skorzystać z nieuczęszczanego dotychczas poziomu dworca i zyskają dodatkową przestrzeń, w której będą mogli oczekiwać na pociąg. Na antresoli pojawią się nowi najemcy, oferujący usługi gastronomiczne – mówi Jarosław Bator, Dyrektor Zarządzający ds. Nieruchomości.

Zmiany czekają także nieremontowaną dotychczas galerię zachodnią i część galerii północnej, które wyglądem zostaną dostosowane do pozostałych galerii podziemnych. Dodatkowo, galeria zachodnia zostanie przeniesiona na druga stronę, co pozwoli na uzyskanie większej przestrzeni w podziemnych korytarzach – dodaje.

Prace budowlane rozpoczną się pod koniec 2014 r. i będą prowadzone etapami, aby zminimalizować utrudnienia dla podróżnych. Estetyzacja obiektu zakończy się w III kwartale 2015 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie