×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dworzec w Żmigrodzie zyska nową jakość

  • Autor: PKP
  • 13 cze 2014 11:36
Dworzec w Żmigrodzie zyska nową jakość
fot. Fotolia

Planowane zmiany na terenie dworca w Żmigrodzie obejmują m.in. efektywniejsze zagospodarowanie budynku dworca i powstanie parkingów. Dzięki temu obszar zyska nową jakość i będzie bardziej spójny z otaczającą go przestrzenią miejską.

REKLAMA

Polskie Koleje Państwowe S.A. podpisały z gminą Żmigród list intencyjny dotyczący współpracy przy zagospodarowaniu dworca w Żmigrodzie i terenów położonych w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Wspólny cel to wypracowanie nowej koncepcji zagospodarowania terenów znajdujących się pomiędzy linią kolejową E59, ulicą 23 Stycznia i ulicą Wiejską.

Łączna powierzchnia nieruchomości należących do PKP S.A. położonych w tym obszarze to prawie 6,5 hektara z czego strony przewidują, że efektywny zagospodarowanie terenu będzie dotyczyło 1,5 hektara powierzchni. Planowane zmiany na tym terenie obejmują efektywniejsze zagospodarowanie budynku dworca w Żmigrodzie, powstanie parkingów, a także stacji benzynowej. Dzięki temu obszar zyska nową jakość i będzie bardziej spójny z otaczającą go przestrzenią miejską.

List intencyjny ze strony PKP S.A. podpisał Jarosław Bator, dyrektor zarządzający ds. nieruchomości PKP S.A., natomiast ze strony gminy Żmigród, burmistrz Robert Lewandowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie