×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Efektowne fontanny w Paprocanach już działają

  • Autor: UM Tychy
  • 12 cze 2014 11:58
Efektowne fontanny w Paprocanach już działają
Fontanny w Paprocanach, fot. UM Tychy
Efektowne fontanny w Paprocanach już działają
Efektowne fontanny w Paprocanach już działają

Jak informuje UM w Tychach, trzy z czterech fontann, jakie do końca czerwca miały pojawić się w tyskim Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany zostały już zamontowane. Trwa montaż ostatniej z nich.

REKLAMA

- Wszystko działa bez zarzutu, a fontanny na żywo wyglądają jeszcze lepiej niż na wizualizacjach. Każda z nich jest podświetlona ośmioma reflektorami, niezwykle efektownie będzie więc jezioro wyglądało zwłaszcza wieczorem i w nocy – mówi Ryszard Janik, pełnomocnik prezydenta Tychów ds. Rewitalizacji Jeziora Paprocańskiego.

Ale tak naprawdę nie efekty wizualne są w tym projekcie najważniejsze. Fontanny - aeratory powinny w znacznym stopniu poprawić zawartość tlenu w wodzie (jego ubytek sprzyja rozkwitowi sinic). Niedługo zostanie do jeziora doprowadzona także woda ze studni głębinowych. Połączenie tych dwóch elementów ma sprawić, że sinic w jeziorze będzie mniej, a być może znikną zupełnie.

Realizacja pierwszego etapu prac na Jeziorze Paprocańskim, czyli montaż 4 fontann kosztował ponad 276 tysięcy złotych. W drugim etapie na jeziorze pojawią się dwa gejzery i zostaną uruchomione dwie studnie głębinowe, każda z nich o wydajności 25 m3 na godzinę. Woda ze studni za pomocą specjalnych pomp zostanie doprowadzona do jeziora, to ma znacznie poprawić warunki wodne w jeziorze, zwłaszcza w okresie suchym, gdy wody w akwenie jest niewiele.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie