×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Inauguracja Art Inkubatora

  • Autor: propertydesign.pl
  • 29 kwi 2014 10:48
Inauguracja Art Inkubatora
Art Inkubator, fot. thiswaydesign
Inauguracja Art Inkubatora
Inauguracja Art Inkubatora
Inauguracja Art Inkubatora
Inauguracja Art Inkubatora
Inauguracja Art Inkubatora
Inauguracja Art Inkubatora
Inauguracja Art Inkubatora

Podczas wielkiego otwarcia w dniach 8-18 maja br. zrewitalizowany kompleks Art Inkubator w Fabryce Sztuki będzie w pełni otwarty i udostępniony dla zwiedzających.

REKLAMA

W kompleksie Art Inkubator powstała wielofunkcyjna przestrzeń łącząca cele kulturalne z biurowymi. Art Inkubator w Fabryce Sztuki to miejsce, gdzie twórczość spotyka się z przedsiębiorczością. Jako instytucja otoczenia biznesu wspiera osoby kreatywne w działalności rynkowej a jako instytucja kultury realizuje działania mające na celu promocję sztuki i profesjonalizację kadr.

Modernizacja i rozbudowa kompleksu mieszczącego się na terenie dawnych Zakładów Włókienniczych Scheiblera na Księżnym Młynie rozpoczęła się w 2012 r. Kompleks składa się z trzech pofabrycznych obiektów wzniesionych w XIX wieku i na początku XX wieku. Głównym celem inwestora - Fabryki Sztuki było zaadaptowanie dawnych magazynów do działań na polu kulturalno-społecznym przy zachowaniu ich oryginalnego, zabytkowego charakteru. Projekt rewitalizacji trzech budynków pofabrycznych wykonała Skanska.

Część wydarzeń została przygotowana we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Między innymi, podczas otwarcia Art Inkubatora swoją kontynuację będą miały trzy wątki podjęte podczas NieKongresu Animatorów Kultury w ramach grup roboczych: modele współpracy dla animacji kultury, współpraca z samorządami oraz festiwal jako przestrzeń animacji. W programie otwarcia Art Inkubatora nie zabraknie też działań kulturalnych. Będzie można obejrzeć wystawy fotografii i wzornictwa, wieczorami wybrać się na spektakl albo koncert, a w weekendy zapraszamy także rodziców ze swoimi pociechami na warsztaty artystyczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie