×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kluczowa inwestycja w budowie

  • Autor: UM Łódź
  • 05 maj 2014 11:07
Kluczowa inwestycja w budowie
Trwa remont Teatru Lalek „Arlekin", fot. UM Łódź
Kluczowa inwestycja w budowie
Kluczowa inwestycja w budowie
Kluczowa inwestycja w budowie
Kluczowa inwestycja w budowie

Trwa remont Teatru Lalek „Arlekin" w Łodzi. Koszt modernizacji to 26 milionów zł. Ponad połowa wartości inwestycji to środki z Unii Europejskiej. Za projekt odpowiada Pracownia Architektoniczna ACF Anita i Cezary Furmanek

REKLAMA

Z okazji 10. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej zaprezentowano jedną z kluczowych inwestycji miejskich w Łodzi. - Obejmowała dwa zadania - kompleksowy remont teatru i nowe wyposażenie wnętrz. Koszt modernizacji to 26 milionów zł, z czego 17 milionów złotych to środki unijne - przypomniała wiceprezydent Agnieszka Nowak, nadzorująca łódzką kulturę.

Teatr Arlekin po remoncie zmieni się tak bardzo, że najwierniejsi widzowie z trudem go rozpoznają. Widownia będzie o wiele większa, ale artyści zyskają też dodatkowe sale do mniejszych przedstawień i warsztatów. W miejscu dawnego foyer znajdzie się sala kameralna, widzowie będą natomiast wchodzić nowym wejściem od ulicy Wólczańskiej. Nowa scena da teatrowi nowe możliwości - obszerne kieszenie sceniczne, których dawniej nie było, umożliwią ulokowanie na scenie bardzo rozbudowanej scenografii.

- Mam nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie, by teatr został otwarty 25 października. Planujemy w przyszłym sezonie o 60 spektakli więcej, dodatkowo warsztaty dla dzieci i nauczycieli - powiedział Waldemar Wolański, dyrektor Teatru Lalek „Arlekin".

Wiceprezydent Agnieszka Nowak ogłosiła też, że Łódź została doceniona za wykorzystanie szansy, jaką jest przynależność Polski do UE. Miasto wyróżnione zostało Plakietą Honorową Rady Europy. Nagrodą tą wyróżniane sa wysiłki na rzecz propagowania europejskiej jedności.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie