×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Konsorcjum Inter-System i ISB Budownictwo dokończy budowę wartą 78 mln zł

  • Autor: wroclaw.pl
  • 26 maj 2014 12:21
Konsorcjum Inter-System i ISB Budownictwo dokończy budowę wartą 78 mln zł
Kampus Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, fot. wroclaw.pl, Tomasz Babut
Konsorcjum Inter-System i ISB Budownictwo dokończy budowę wartą 78 mln zł

Konsorcjum firm: Inter-System SA jako lider oraz ISB Budownictwo Sp. z o.o. jako partner konsorcjum, dokończy budowę jednego z obiektów Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ w kampusie na Praczach Odrzańskich. Wartość kontraktu to 78 mln zł brutto. - Do udziału w przetargu zgłoszono tylko jedną ofertę - mówi Klaudia Piątek, rzeczniczka prasowa WCB EIT+. - Z podpisaniem umowy musimy jeszcze poczekać na zgodę Urzędu Zamówień Publicznych.

REKLAMA

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ pod koniec 2013 r. zdecydowało na rozwiązanie umowy z poprzednim wykonawcą - firmą Wrobis SA, bo istniało zagrożenie, że nie dotrzyma ona terminów na realizację obiektu.

Inter-System SA jako lider oraz ISB Budownictwo Sp. z o.o. jako partner konsorcjum, dokończy budowę jednego z obiektów Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ w kampusie na Praczach Odrzańskich. Wartość kontraktu to 78 mln zł. Budynek 9A, którego dotyczył przetarg, jest jednym z czterech nowych obiektów w kampusie, znajdą się w nim laboratoria. Jeden z nich jest już gotowy i w pełni wyposażony w nowoczesną aparaturę pomiarowo-diagnostyczną, dwa kolejne stawia Warbud SA, ich budowa idzie zgodnie z harmonogramem. 

- W budynku 9A trzeba przede wszystkim dokończyć prace projektowe oraz roboty budowlane w budynku oraz zagospodarować przylegający teren i wyposażyć budynek w niezbędne instalacje oraz urządzenia, windy, centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne - informuje Klaudia Piątek. - Na dokończenie inwestycji mamy czas do połowy 2015 roku.
Zamówienie jest realizowane w ramach projektu „Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskie Centrum Badań EIT+”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie