×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kraków Arena już gotowa - to największa hala w Polsce

  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 15 maj 2014 14:28
Kraków Arena już gotowa - to największa hala w Polsce
Kraków Arena, fot. krakow.pl
Kraków Arena już gotowa - to największa hala w Polsce
Kraków Arena już gotowa - to największa hala w Polsce

W hali w Czyżynach bez przeszkód mogą się odbywać imprezy z udziałem publiczności. Kraków Arena została oficjalnie dopuszczona do użytku. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o pozwoleniu na jej użytkowanie.

REKLAMA

- Mamy decyzję PINB o pozwoleniu na użytkowanie Kraków Areny. Tym samym można tam organizować imprezy masowe – poinformował Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa. Zapowiedział, że w ciągu kilku tygodni zostanie zorganizowany dzień otwarty w Kraków Arenie dla mieszkańców.

W zeszły piątek, po trwających kilka dni próbach związanych z działaniem systemów przeciwpożarowych zainstalowanych w hali, pozytywne stanowisko w sprawie zezwolenia na użytkowanie obiektu wydała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej.

Hala widowiskowo-sportowa, czyli Kraków Arena realizowana była od czerwca 2011 roku.

Kompleks składa się z dwóch zasadniczych części - hali głównej oraz mniejszej hali treningowej. Będą tam rozgrywane zawody o randze krajowej i międzynarodowej, w co najmniej 17 dyscyplinach sportowych.

W hali będzie można organizować też imprezy kulturalne, widowiskowo – estradowe, sportowo – rekreacyjne oraz imprezy kongresowo - wystawiennicze i ekspozycyjno – targowe. Na elewacji obiektu będzie zamontowany specjalny ekran LED – jego instalacja zakończy się do 30 czerwca.

Wielkim atutem obiektu jest pojemność Kraków Areny. Trybuny hali głównej pomieszczą ok. 20 tys. widzów (w tym 15,3 tys. na miejscach siedzących). Dla porównania gdańska Ergo Arena może przyjąć maksymalnie, czyli na miejscach siedzących i stojących, 15 tys. widzów, katowicki Spodek – 11,5 tys., łódzka Atlas Arena – 13,8 tys., a wrocławska Hala Stulecia – ok. 10 tys.

Obok głównej hali została wybudowana też mniejsza hala treningowa dla 304 osób, mieszcząca np. pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej. Do dyspozycji gości będzie też 1341 miejsc parkingowych, 29 skyboksów (zabudowane loże komercyjnie wynajmowane np. przez biznes).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie